دستاوردهاي بزرگ ملت ايران در سال 90/ چرا جبهه استكبار با نظام اسلامی دشمنی می‌كند؟/ جوانان مؤمن و انقلابی را فرزندان خود می‌دانم و از آنها حمایت می‌كنم

0
دستاوردهاي بزرگ ملت ايران در سال 90/ چرا جبهه استكبار با نظام اسلامی دشمنی می‌كند؟/ جوانان مؤمن و انقلابی را فرزندان خود می‌دانم و از آنها حمایت می‌كنم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز از بهار پرطراوت و زیبای 1391، عصر امروز (سه شنبه) در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) ضمن تبیین موفقیت‌های گوناگون ملت ایران در سال نود در مقابل رجزخوانی های سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی دشمن، حراست غیرت‌مندانه از منابع نفتی ایران را علت خصومت زورگویان جهانی با نظام اسلامی خواندند و تأكید كردند: جمهوری اسلامی مانند شیر از حقوق ملت ایران دفاع می كند.

 

براي دانلود فايل صدا اينجا كليك كنيد

 

 

رهبر انقلاب اسلامی در اولین بخش از سخنان‌شان در اجتماع پرشور زائران و مجاوران حرم رضوی، با تبریك مجدد عید نوروز به همه ایرانیان، به ترسیم تصویری عینی و دقیق از نقاط قوت عملكرد ملت ایران و طرح‌ها و تلاش‌های بدخواهان این ملت در سال 90 پرداختند تا موقعیت ایرانیان و دشمنان‌شان در این رویارویی راهبردی مشخص تر شود. 

ایشان، هدف اصلی رجزخوانی‌ها، لشكركشی های «تبلیغاتی – سیاسی – اقتصادی» و تهدیدات نظامی – امنیتی امریكا و دیگر بیگانگان بدخواه را، مرعوب كردن، ناامید ساختن و متوقف كردن ملت ایران دانستند و افزودند: آنها در سال 90 همه توان خود را به‌كار گرفتند تا به این ملت شجاع، زنده و پرنشاط ثابت كنند كه ایرانیان «نمی توانند»، اما ملت، با تعالیمی كه امام بزرگوار به او داده بود، بطور مكرر به همه جهان و به همه بیگانگان فهماند كه به كوری چشم دشمنان، «ما می توانیم».

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به این واقعیت كه نقاط قوت عملكرد ملت در جمع بندی نهایی، بسیار بیشتر از نقاط ضعف است، همراهی تحسین برانگیز مردم با مسئولان را موجب نتایج اقتصادی قابل توجهی در سال 90 خواندند كه مسئله هدفمند كردن یارانه ها از مهم‌ترین آنها بوده است. 

ایشان، با استناد به دیدگاه مشترك همه كارشناسان اقتصادی درباره ضرورت اجرای هدفمند كردن یارانه ها خاطرنشان كردند: در سال 90، دولت و مجلس با وجود شرایط دشوار و پیچیده ای كه تحریم ها ایجاد كرده بود، مراحل مهم و قابل توجهی از این كار بزرگ را با پشتیبانی و همدلی مردم به پیش بردند كه البته كار هنوز تمام نشده است.

رهبر انقلاب اسلامی، توزیع عادلانه یارانه ها و بهبود زندگی طبقات ضعیف را از جمله نتایج هدفمند كردن یارانه ها دانستند و افزودند: اصلاح نسبی در چرخه معیوب تولید و حركت به سمت «متعادل كردن مصرف و بازده» از دیگر اهدافی بود كه سال گذشته به همت مردم و مسئولان در فعالیت‌های تولیدی محقق شد. 

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مدیریت حامل‌های انرژی، صرفه جویی و كاهش مصرف بنزین در حد تقریبی، تولید داخل را امتیاز بزرگی برای كشور برشمردند و افزودند: این كار مهم در شرایط تحریم انجام شد و نقشه توطئه آمیز دشمنان را خنثی كرد.

پیشرفت‌های ملت در عرصه علم و فناوری و تأثیر این پیشرفت‌ها در مسائل اقتصادی نكته عمده دیگری بود كه رهبر انقلاب در تبیین دستاوردهای ملت ایران در سال 90، در جمع زائران و مجاوران حرم رضوی به آن پرداختند.

ایشان با اشاره به حساسیت ویژه و همیشگی خود به پیشرفت كشور در عرصه علم و فناوری، تحقق این هدف را از پایه های اقتدار اقتصادی و استغنای سیاسی كشور خواندند و با استناد به گزارش‌های مراكز معتبر علمی جهان تأكید كردند: سطح پیشرفت‌های علمی ایران، بسیار بیشتر از حدی است كه تاكنون مردم از آن مطلع شده اند. 

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: گزارش‌های معتبر بین المللی نشان می دهد ایران با رشد 20 درصدی علمی، سریع‌ترین رشد علمی جهان را داراست و در سال 90 با در اختیار داشتن رتبه اول علمی در منطقه، در میان همه كشورهای جهان به رتبه هفدهم دست یافته است و این موفقیت‌های بسیار ارزشمند در حالی به دست آمده كه دشمنان برای جلوگیری از پیشرفت ایران برروی تحریم های به قول خودشان فلج كننده، سرمایه گذاری و شرط بندی می كردند.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به پیشرفت‌های جوانان دانشمند ایران در زیست فناوری، نانو و هوافضا افزودند: جوانان پرافتخار ملت در سال 90، موفق به غنی سازی 20 درصدی شدند و دشمن را متحیر ساختند. 

ایشان خاطرنشان كردند: در حالی كه در سال 89، امریكایی‌ها با وجود آگاهی از نیازهای دارویی ملت ایران می خواستند با باج خواهی و زورگویی اورانیوم‌های غنی شده ایران را به بهانه دادن اورانیوم 20 درصد از كشور خارج كنند اما جوانان ما، با اتكا به توانایی و هوش تحسین برانگیزشان، این كار سخت و پیچیده را انجام دادند و اكنون انواع رادیو داروهای مورد نیاز هزاران بیمار، با سوخت هسته ای داخلی، تولید می شود.

تولید صفحه سوخت هسته ای در داخل كشور از دیگر واقعیاتی بود كه حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آن، سال نود را برای ملت ایران سالی درخشان و برای دشمنان ملت، سالی نومید كننده برشمردند.

ایشان افزودند: بیگانگان می گفتند اورانیوم های تولید شده را به ما بدهید تا در یك كشور دیگر غنی سازی 20 درصد كنیم و سپس در كشوری دیگر این بیست درصد را به صفحه سوخت تبدیل كنیم اما جوانان ما، همه این كارها را خودشان انجام دادند.

رهبر انقلاب، افزایش 6 برابری داروهای نوتركیب و افزایش خدمات دانش بنیان را از دیگر دستاوردهای سال 90 برشمردند و با اشاره به بازدید هفته گذشته خود از پژوهشگاه صنعت نفت افزودند: در این بازدید، پیشرفت‌هایی مشاهده شد كه روزی قابل تصور نبود و تكرار این واقعیات در مراكز مختلف، نشان می دهد كه اینگونه پدیده های شوق برانگیز، استثنا نیست بلكه، به یك قاعده تبدیل شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به ویژگی هایی نظیر «روحیه و فكر جهادی» و اعتماد به نفس بالای دانشمندان جوان كشور افزودند: در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت این واقعیت بار دیگر مشخص شد كه جوانان خوش‌فكر و پرتلاش كشور، تحریم ها را فرصتی برای پیشرفت می دانند و این نگاه ارزشمند همراه با تكیه دستگاه‌ها به جوانان، و گسترش همكاری دانشگاه با صنعت، چشمه‌ی جوشان خلاقیت استعدادهای ایرانی را شكوفا كرده است. 

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به آثار مستقیم اقتصادیِ پیشرفت‌های علم و فناوری تأكید كردند: اینگونه پیشرفت‌ها، نشانه هایی حقیقی از جهاد اقتصادی است. 

رهبر انقلاب اسلامی، عربده كشی دشمنان بدخواه ملت را در سرتاسر سال 90، نشانه بی نتیجه بودن اقدامات آنان دانستند و افزودند: عوامل دولت امریكا، در سراسر جهان به راه افتاده اند تا به خیال خود، تحریم ها را عملی كنند و با ضربه زدن به مردم ایران؛ میان آنها و نظام جدایی بیاندازند اما این تلاش‌ها نیز راه به جایی نخواهد برد. 

حضرت آیت الله خامنه ای در تبیین دستاوردهای دیگر ملت در سال 90، به دیپلماسی فعال در مسائل منطقه ای اشاره كردند و افزودند: در سال گذشته جمهوری اسلامی به مركز توجه دنیای بیدار شده اسلام تبدیل شد.

ایشان همچنین در زمینه خدمات اقتصادی، ساخت ده‌ها هزار خانه و تلاش بی وقفه در عرصه هایی نظیر راه‌سازی و مسكن روستایی را طلیعه دهه پیشرفت و عدالت برشمردند و افزودند: این واقعیات، بدخواهان عنود را ناامیدتر می كند. 

حضرت آیت الله خامنه ای حضور پرشكوه ملت در انتخابات 12 اسفند را یكی دیگر از حركت‌های تحسین برانگیز ملت در سال گذشته برشمردند و افزودند: امیدواریم در مرحله دوم انتخابات نیز همین شكوه و زیبایی تكرار شود.

تلاش 6 ماهه و بی‌وقفه رسانه های سیاسی بیگانگان برای دل‌سرد كردن مردم نسبت به انتخابات و ترور دانشمندان هسته ای برای ترساندن ملت از جمله روش‌هایی بود كه رهبر انقلاب در تشریح فعالیت‌های ضد انتخاباتی بدخواهان ملت، به آنها اشاره كردند. 

ایشان حضور مردم در انتخابات 12 اسفند را از متوسط حضور ملت‌ها در انتخابات مجالس بیشتر دانستند و با اشاره به متوسط 30 تا 40 درصدی مشاركت مردم امریكا در انتخابات كنگره، مجلس ملی و مجلس سنا تأكید كردند: حضور بسیار مهم و بیش از 64 درصدی ملت ایران، در مقایسه با این آمار، حقیقت خود را بیشتر آشكار می كند.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور تحسین برانگیز ملت در انتخابات مجلس را یك رسانه صادق و پر قدرت برای نشان دادن واقعیات ایران دانستند و افزودند: بیگانگان می خواستند با فضاسازی و هیاهو، 12 اسفند را روز سرخوردگی ملت و نظام قرار دهند اما این روز به بركت آگاهی و نشاط ملت به روز سربلندی ملت و نظام اسلامی تبدیل شد. 

حضرت آیت الله خامنه ای پس از ترسیم موقعیت ملت ایران و دشمنان در سال 90، به طرح یك پرسش اساسی پرداختند: چرا جبهه استكبار با این ملت و با نظام اسلامی دشمنی می كند؟

رهبر انقلاب در پاسخ به این سؤال با رد بهانه های متفاوت و نوبه ای بیگانگان از جمله مسئله هسته ای و حقوق بشر تأكید كردند: علت اصلی خصومت‌ها و كینه ورزی زورگویان این است كه نظام اسلامی مقتدرانه از ثروت عظیمِ نفت و گاز ایرانیان حراست می كند.

ایشان در تشریح بیشتر این مسئله، به وابستگی عمیق كشورهای غربی به منابع نفت و گاز اشاره كردند و افزودند: آنها می دانند كه منابع نفتی اشان حداكثر تا ده سال دیگر تمام می شود و رگ حیات‌شان به منابع نفتی مناطق دیگر جهان به‌ویژه خلیج فارس كاملاً وابسته خواهد شد، به همین علت تسلط بر كشورهای دارنده منابع نفت به‌ویژه جمهوری اسلامی برای آنها، اهمیت بی نظیر، استراتژیك و حیاتی دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینكه ایران در مجموع بیشترین منابع نفت و گاز جهان را داراست، افزودند: قدرت‌های استكباری به خاطر تأمین منابع راهبردی‌شان می خواهند كشورهای دارای منابع نفت در دست آنها همچون موم باشند اما جمهوری اسلامی در مقابل خواسته های نامشروع آنها همچون شیر ایستاده است.

ایشان افزودند: كسانی كه خیال می كنند با عقب نشینی در مسئله هسته ای، دشمنی امریكا تمام می شود دچار غفلتند چرا كه در منطقه ما كشورهای دارای سلاح هسته ای نیز وجود دارند اما امریكا هیچ حساسیتی به آنها نشان نمی دهد پس علت دشمنی زورگویان، مسئله هسته ای و حقوق بشر نیست بلكه پاسداری غیرت‌مندانه ملت و نظام اسلامی از منابع ملی نفت و گاز، علت این خصومت‌هاست. 

رهبر انقلاب اسلامی، تصور امریكایی‌ها مبنی بر نابودی، تضعیف و یا عقب نشینی جمهوری اسلامی ایران را با ستیزه گری و تهدید و تحریم، خطایی فاحش خواندند و به آنها هشدار دادند چوب این خطای بزرگ را خواهند خورد، بنابراین بهتر است با ملت ایران محترمانه رفتار كنند.

رهبر انقلاب اسلامی، موقعیت ضعیف و متزلزل امریكا را در ورای قدرت نمایی و هیاهو و جنجال این كشور، واقعیتی انكارناپذیر خواندند و افزودند: رئیس جمهور فعلی امریكا با شعار تغییر آمد و مردم امریكا به امید خوب شدن وضع بد خود به او رأی دادند اما اكنون از لحاظ اقتصادی امریكا دچار بدهی سرسام آور و مشكلات فراوان است، از لحاظ اجتماعی جنبش تسخیر وال استریت در این كشور به راه افتاده و از لحاظ سیاسی نیز در عراق، افغانستان، پاكستان، مصر و شمال افریقا وضعیتی به مراتب بدتر از گذشته دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته ممكن است امریكایی ها خطرآفرینی و یا دیوانگی كنند ما ضمن تأكید بر اینكه سلاح اتمی نداریم و تولید نیز نمی كنیم، اعلام می كنیم در مقابل تهاجم احتمالی آنها یا رژیم صهیونیستی، در همان سطحی كه به ما حمله شود به آنها حمله خواهیم كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای شكست باطل در حمله به جبهه حق را سنت تخلف ناپذیر الهی دانستند و تأكید كردند: ملت آماده، عازم و با نشاط ایران، در فكر تهاجم و تجاوز نیست اما به هستی، ثروت، هویت، اسلام و جمهوری اسلامی خود با تمام وجود دل‌بسته است و از آنها دفاع خواهد كرد. 

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به شعار سال نو یعنی «تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی» افزودند: در تحقق این هدف بسیار مهم همه مسئول هستند.

حمایت و تقویت تولید داخلی با استفاده از صندوق توسعه ملی، مهمترین نكته ای بود كه ایشان در بخش وظایف دولت در روند تحقق شعار سال نو، مورد تأكید قرار دادند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مجلس نیز باید در این روند با همراهی دولت، رونق تولید ملی را در دستور كار قرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامی تولید محصولات داخلی مرغوب و با دوام و كاهش قیمت تمام شده محصولات را تا جای ممكن، از وظایف نیروهای كار و سرمایه دانستند و افزودند: در این زمینه نیز بخش‌های دولتی و مجلس با بخش‌های تولیدی همراهی كنند. 

ایشان، فرهنگ غلط تفاخر به مصرف كالاهای خارجی را مورد انتقاد قرار دادند و خاطرنشان كردند: برخی تولیدات داخلی به خاطر این فرهنگ غلط با مارك خارجی به فروش می رسد اما این مسئله به ضرر كشور است و به پیشرفت و آینده ایران لطمه می زند و مردم عزیز با همت و اراده خود، این فرهنگ غلط را اصلاح كنند كه این خود، نوعی جهاد اقتصادی است.

حضرت آیت الله خامنه ای در آخرین بخش از سخنان خود در اولین روز سال نو، اتحاد و یك‌پارچگی را نیاز جدی كشور خواندند و با دعوت از همه برای رفتار مهربانانه و پرمحبت افزودند: سلیقه های متفاوت و دیدگاه‌های گوناگون نباید باعث اختلاف و تفرقه شود. 

رهبر انقلاب اسلامی، منازعه بر سر مسائل مختلف سیاسی – اقتصادی و شخصیتی را باعث جری شدن دشمن برشمردند و افزودند: نباید با مخالفی كه دنبال جمهوری اسلامی و دنبال حق است اما راه را اشتباه می رود، همانند معاندان نظام برخورد كرد.

ایشان با ابراز تأسف از عملكرد بی مهابا و اختلاف برانگیز برخی رسانه های اینترنتی افزودند: مسئولان به گونه ای این مسئله را تدبیر كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای ضمن دعوت از همه برای پای‌بندی به اخلاق اسلامی و قانون خاطرنشان كردند: مبادا كسانی به بهانه‌ی این حرف جوانان انقلابی را مورد شماتت قرار دهند چرا كه اینجانب همه جوانان مؤمن و انقلابی را فرزندان خود می دانم و از آنها حمایت می كنم و البته همه باید با رعایت اخلاق اسلامی، قانون را مراعات كنند. 

ایشان همچنین مجلس و دولت را به حفظ متقابل حریم یكدیگر توصیه مؤكد كردند و در پایان بار دیگر برای ملت ایران، سالی پرنشاط همراه با موفقیت و خوشبختی آرزو كردند.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی در سخنانی با اشاره به تحولات بزرگ منطقه و جهان اسلام در یك سال گذشته كه منجر به تشكیل دولت های جدید و سرنگونی برخی دیكتاتورهای مستبد شد، این تغییرات بنیادین را مرهون نقش، كلام و اندیشه های امام راحل و سیاست های نظام اسلامی و هدایت های رهبری آن دانست.

وی آینده اسلام را روشن و امیدآفرین توصیف كرد و گفت: جمهوری اسلامی در یك سال گذشته به رغم همه‌ی فشارها و تهدیدات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نشان داد بر همه‌ی توطئه ها غلبه یافته است.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!