آیا دنیا در سال 2012 به پایان خواهد رسید؟

0

چرا 21 دسامبر ، 2012، توسط بسیاری به عنوان روز فاجعه انتخاب شده؟ این موضوع به طور عمده ای ریشه در محاسبات تقویمهای قوم مایای باستان دارد.
مردم مایا در آمریکای مرکزی زندگی می کردند، اوج تمدن آن ها از 250 قبل از میلاد تا 900 میلادی بود. کشیشان مایایی سیستم تقویمی مرتبط با مشاهدات نجومی را ابداع کرده بودند که برخی بر این باورند دقیق تر از تقویمی بوده که امروزه استفاده می کنیم.. این به رغم این واقعیت بود که آن ها تلسکوپ نداشتند، و با استفاده از چشم غیر مسلح به مطالعه آسمان می پرداختند.

 

 

 

 

 

 

بسیاری از مردم حاضرند تقریبا هر چیزی را بدهند تا از آینده آگاهی یابند. این مسأله قدمتی به درازای هبوط آدم در زمین دارد. وقتی روایات را مرور می کنید می بینیم این کنجکاوی و پرسش از آینده از زمان حضرت آدم(ع) مطرح بوده است.
اصحاب معصومین(ع) نیز از این قاعده مستثنی نبودند.1 بارها از معصومین(ع) در مورد زمان خروج قائم پرسیدند، اما آنان از مشخص نمودن آن نهى نمودند و زمان ظهور را همانند علم به قیامت در انحصار خدا معرّفى کردند.2 معصومین(ع) اغلب با آن ها در مورد ظهور و زمانی که مستضعفان و حکومت الهی بر همه چیز حاکم خواهد شد صحبت کرده اند.
شاید بهترین روایتی که مفصلا به احوالات آخرالزمان می پردازد حدیث نبوی(ص) است که ابن عباس نقل کرده است و آن ماجرای گفتگوی سلمان(س) پیامبر(ص) است.3
سلمان(س) با شنیدن این سخنان احتمالا شوکه شده بود و همین سخنان این افراد را وادار به پرسیدن سوال از چیزهایی کرد که ما از قرن اول تا به امروز مشتاق دانستن پاسخ آن هستیم: “فرج شما کی خواهد بود؟4 آيا براي ظهور وقتي معين شده است؟5
این گفتگوها نزدیک به 1400 – 1150 سال پیش رخ داده است. مسلما حضرت مهدی(ع) نمی توانست در طول عمر آن اصحاب ظهور کند، هر چند به نظر می رسد آن ها سالهای زیادی را به انتظار گذراندند. همگی مردند، در حالی که هنوز در انتظار ظهور او بودند.
زمانی که آن ها زنده بودند، به طور جدی بارها و بارها وعده ظهور او را تبلیغ کردند و مشتاقانه آرزوی ظهور او را داشتند. یکی از روایات نقل شده به وسیله یکی از این افراد از امام جواد(ع) هشداری برای مردمان آن زمان است که در طول زمان باقی مانده و اکنون نیز خوانده می شود. ایشان فرمود: “… او زمانی قیام می‌کند که در میان مردم، یادش از بین رفته و بیشتر افرادی که قائل به امامت او هستند، مرتد می‌شوند … غیبتش طولانی می‌شود و مخلصان، در انتظار ظهور او می‌مانند و شکاکان، او را انکار می‌کنند و منکران، یاد او را مسخره می‌کنند. هر کس که وقتی را مشخص می‌کند، دروغ می‌گوید و هر کس که عجله کند، هلاک می‌شود و هر کس تسلیم خداوند باشد، نجات می‌یابد.»6
ابوالجارود گوید: امام باقر (ع) به من فرمود : ای ابوالجارود! چون فلک دوار بچرخد و مردم بگویند: قائم مرده و یا هلاک شده و در کدامین وادی سلوک می کند؟ و طالب بگوید:کجا قائمی وجود دارد و استخوانهای او نیز پوسیده است، در این هنگام بدو امیدوار باشید و چون دعوت او را شنیدید نزد او بروید گرچه به صورت سینه خیز و بر روی برف باشد.7
ایشان از برخی شکاکانی سخن به میان می آورند که می گویند: کجاست وعده آمدن او؟
در حالی که “پروردگار در وعده خود تاخیری به وجود نخواهد آورد.”8
وقتی او بیاید، آن زمان پایانی برای این دنیای آلوده به گناه و پایان جهانی است که در آن انسان خطاکار در آن حکومت می کند.

پیش گویی های بشری در مورد آخرالزمان
زمانی که اصحاب از معصومین(ع) در خصوص زمان ظهور و قیامت پرسیدند، ایشان آن ها را از علائم و حوادث که در طول مدت زمان رخ می دهد آگاه کردند.
با این حال در احادیث و روایات مختلف آمده است که وقتی از رسول اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در مورد زمان خروج حضرت قائم(عج) پرسیده اند،آن بزرگواران با قاطعیت و با صراحت تمام علم به زمان ظهور را هم چون علم به قیامت، منحصر به خداوند متعال دانسته اند و از خودشان نیز نفی کرده اند.
کمیت از امام باقر(ع) در مورد همین قضیه پرسید امام(ع) فرمود: از پیامبر(ص) در همین مورد سؤال شد، ایشان فرمودند. مثل ظهور مهدی(عج) هم چون بر پایی قیامت است کسی جز خدا از وقت آن آگاه نیست. 9
حتی سخنانی بدین مضمون را به عیسی (ع) در گفتگو با حواریانش نسبت می دهند.
هنگامی که شاگردان عیسی از او در خصوص زمان رسیدن آخرالزمان پرسیدند، او آن ها را از علائم و حوادث که در طول مدت زمان رخ می دهد آگاه کرد. با این حال همچنین به آن ها گفت، ” هیچ‌کس آن روز و ساعت را نمی‌داند جز پدر؛ حتی فرشتگان آسمان و پسر نیز از آن آگاه نیستند “10
گفته های این بزرگواران اما انسان ها را از پیش گویی های بی باکانه منصرف نکرد. در این خصوص می توان به شاه نعمت الله ولی، نوستراداموس، و اخیرا کتاب ریموند هاندلی به نام پایان دنیا در سال 2012 اشاره و مراجعه کرد.

از آن جا که بحث در خصوص سال 2012 است، کتاب اخیر و پیشگویی های مشابه آن برای سال 2012 را بررسی خواهیم کرد.

 

 

در این خصوص وبسایتی نوشته است این کتاب “به استناد 149 پیش گویی مختلف از آخرالزمان بین 44  قبل از میلاد و  2008” نوشته شده است.
پیش بینی پایان جهان در سال 2008 متوقف نشد. در حقیقت، حرکت بهمن پیشگویی ها شتاب گرفته است. بسیاری از پیشگویی ها حتی در روز خاص تمرکز کرده اند: 21 دسامبر 2012.
این روز یکی از جذاب ترین روزهای تاریخ نامیده شده است. گرایش کسانی که به این تاریخ اشاره کرده اند به طور گسترده ای متفاوت است برخی از آن ها مذهبی و برخی سکولار می باشند. آن ها می گویند این حوادث منجر به کشتار نهایی شده و وحشتی انسان ساخته جهان را فرا می گیرد.
اما آیا این حوادث اتفاق خواهد افتاد؟ اعتقاد مسلمانان به حقیقت قرآن و سنت برای ایمنی روحانی خود و آرامش  ذهنی شان بسیار حیاتی است. فریب دهندگان بسیاری در جهان وجود دارند، در واقع قرآن به ما می گوید که شیطان “هر آینه در زمین (باطل را) در نظرشان زینت می‌دهد (آنان را خواهد فریفت) و همگی‌شان را به راه هلاکت می‌برد”11 ” به این دلیل، معصومین(ع) به ما هشدار دادند که: “آگاه و هوشیار باشید”.
بسیاری از مردم تفسیر خاص خود را در مورد آینده تحمیل می کنند، اما باید تنها راهنما قرآن و عترت باشد. این تفاسیر در حاشیه پیشگویی های آخرالزمانی معصومین(ع) است. همچنین باید در مورد تحریف هایی که مردم در پیشگویی های آخرالزمانی انجام می دهند مراقب باشیم.
در حالی که می توانیم به مرور زمان یک ایده بهتر از زمان احتمالی ظهور ارایه دهیم و می بینیم پیشگویی هایی در اطراف ما برآورده شده اند، صفحات تاریخ مملو از تواریخ اشتباهی است که برخی در آن انتظار آمدن آخرالزمان را داشتند.
مارک هیچکاک در کتاب  2012 کتاب مقدس و پایان جهان می آورد: “قدیمی ترین پیش بینی باقی مانده از افول قریب الوقوع جهان یک تخته گلی آشوری است که حاکی است،” زمین ما در آخرالزمان نابود خواهد شد علایم حرکت سریع جهان به سمت نابودی عبارت است از: رواج رشوه خواری و فساد (ص 102).
جالب است که برخی از مسلمانان نیز فریب این تاریخ سازی برای ظهور و قیامت را خورده اند، برخی اعتقاد دارند که ظهور در سال 2012 رخ خواهد داد.
عاقلانه خواهد بود که به جای توجه به این پیامبران خودخوانده به قرآن و عترت مراجعه کنیم. این پیامبران خودخوانده چه می کنند؟
هیچکاک در خصوص تفسیر به رأی کنندگان در خصوص 2012 می گوید:
“تا زمانی که متون مقدس از نظریه 2012 آن ها پشتیبانی می کند آن را طرف مشورت و قابل اعتماد در نظر می گیرند اما هنگامی که آن را در تضاد با باورهای شان می بینند، آن را رد می کنند و در برخی موارد حتی به سخره می گیرند.” (ص 92).

 

 

پیش بینی 21 دسامبر  2012
چرا 21 دسامبر ، 2012، توسط بسیاری به عنوان روز فاجعه انتخاب شده؟ این موضوع به طور عمده ای ریشه در محاسبات تقویمهای قوم مایای باستان دارد.
مردم مایا در آمریکای مرکزی زندگی می کردند، اوج تمدن آن ها از 250 قبل از میلاد تا 900 میلادی بود. کشیشان مایایی سیستم تقویمی مرتبط با مشاهدات نجومی را ابداع کرده بودند که برخی بر این باورند دقیق تر از تقویمی بوده که امروزه استفاده می کنیم.. این به رغم این واقعیت بود که آن ها تلسکوپ نداشتند، و با استفاده از چشم غیر مسلح به مطالعه آسمان می پرداختند.

تقویم آن ها چه بود؟
“بر اساس مطالعات شان در نجوم، مایا یک سیستم تقویم ابداع کرده بودند که مطابق آن تاریخ جهان کنونی در تاریخ 11 اوت 3114 پیش از میلاد شروع شده است. با استفاده از سیستم تقویم قمری، مایا زمان را در 20 واحد اندازه گیری می کرد. بیست کین (روز) یک یونال (ماه) و 18 یونال یک تون (سال) و 20 تون یک کاتون (20 سال) و 20 کاتون یک بکتون (400 سال) را تشکیل می داد.
“برای مشخص کردن یک تاریخ خاص، آن را بر اساس این که چقدر از آغاز خلقت فاصله دارد ثبت می کردند … اهمیت تقویم مایا در این است که به نظر می رسد 13 باکتون را به عنوان زمان پایان عمر جهان حاضر پیش بینی کرده است. این تقویم به طور ناگهانی  با پایان بکتون سیزدهم به پایان می رسد.
“با توجه به مبدأ این تقویم (11 آگوست 3114 پیش از میلاد) و ترجمه تاریخ تقویم مایا به سیستم تقویم میلادی کنونی بکتون سیزدهم در 21 سپتامبر 2012 به پایان می رسد.” 12 این تاریخ مصادف با زمان انقلاب زمستانی است.
“وسواس مایا در خصوص زمان را می توان در این واقعیت دریافت که آن ها 20 تقویم مختلف را ابداع کرده اند. مایا متکی به سه سیستم متفاوت تاریخ نگاری که عبارتند از سیستم شمارش بلند یا شمارش طویل (Long Count)، تزولکین (Tezolkin) و هاب (Haab) یا تقویم مردمی بوده است که بیشتر شبیه به تاریخ 2012 می باشد … سومین سیستم شمارش مایا سیستم شمارش طویل است. این سیستم مخصوص ثبت “چرخه های زمانی جهان” است که مرتب تکرار می شوند.
“این تقویم به پنج واحد تقسیم می شود که قبل و بعد از تاریخ پیدایش اسطوره ای مایا گسترش دارد، و به اعتقاد آن ها از 11 آگوست 3114 سال قبل از میلاد می باشد … سال 2012 سالی است که چرخه بزرگ پنجم قرار است به پایان برسد. کل یک دوره تقویم طولانی مایاها 5125 سال است و مایاها هر دوره این تقویم را یک”عمر جهان” نامیده اند و کل جهان را در قالب 5 دوره تقسیم کرده اند. خاستگاه  اعتقاد به پایان دنیا در سال  2012 همین است.”13

این باورها منشاء خدایی ندارند
مایاها مفاهیم مذهبی و کیهان شناختی مربوط به تقویم خود را از کجا دریافته اند؟ این مفاهیم مطمئنا از جانب خدا نیامده است. در واقع، مایاها مراسمات مذهبی ناپسندی داشتند که به شدت در اسلام به شدت محکوم شده است، مانند قربانی کردن انسان.
“مایاها قربانی کردن انسان را به عنوان بخشی از مذهب خود انجام می دادند، اغلب از کودکان برای این آیین استفاده می کردند که در آن کشیش مایا قفسه سینه کودکی را که هنوز زنده بود شکافته قلب او را به عنوان قربانی به خدایان در می آورد. در واقع، در جشن آغاز یک سال جدید، مایا قلب قربانی را پاره پاره می کرد.”
هیچکاک می نویسد، “بخش عمده ای از عبادت وحشیانه مایاها، از جمله قربانی زمانی قابل توجیه است که بدانیم که این کار به واسطه قدرت واقعی خدایان سنگی آن ها انجام می یافته است.”
خدایان مورد پرستش بت پرستان واقعی نیستند، اما شیطان و شیاطین او در پشت بسیاری از ادیان نادرست هستند و به صورت این خدایان کاذب ظاهر می شده اند.

مایاهای مدرن به چه چیزی اعتقاد دارند؟
در حالی که بسیاری از غربیها در 21 دسامبر ، 2012 به عنوان تاریخ این فاجعه بی نظیر توقف کرده اند، مایاهای مدرن به طور کلی بدین صورت به موضوع نگاه نمی کنند. دون آلخاندرو، یکی رهبران کنونی مایا، نظر خود را در خصوص معنا و مفهوم این زمان ارایه داده است. او در جملاتی زمان تغییر مثبت را معرفی می کند:
“با توجه به سیستم شمارش بلند یا شمارش طویل تقویم مایا، ما در انتهای بکتون13 هستیم و … در نتیجه در حال نزدیک شدن به سال صفر … جهان تغییر یافته است و ما وارد دوران تفاهم و همزیستی هماهنگ شده ایم که در آن عدالت اجتماعی و برابری برای همه وجود دارد.
“این یک شیوه جدید زندگی است. با یک نظم نوین اجتماعی زمان آزادی رسیده است که در آن ما می توانیم بدون محدودیت، بدون مرز مانند ابرها حرکت کنیم. ما مانند پرندگان، بدون نیاز به گذرنامه سفر خواهیم کرد مانند رودخانه ها، که همه به یک مقصد در حال حرکت هستند …. و یک هدف “15
یکی دیگر از رهبران، بنیتو رامیرز مندوتا، این دیدگاه را ارائه می دهد: “همانطور که بزرگان گفته اند، همه چیز به سمت تغییر می رود. جهان در آن تاریخ به یاد ماندنی تغییر خواهد کرد. فرزندان ما جهان بینی متفاوت خواهند داشت زمان تمام خواهد شد و موجودات دیگری ساکن زمین خواهند شد …”.16
صلح جهانی و هماهنگی در سال 2012 به صورت توأمان نخواهد آمد، اما سرانجام خواهد آمد و خواهیم دید. هر دو این “پیشگویی ها” شامل برخی از عناصر حقیقت است. اما شایان ذکر است که این مایاها دیدگاه های فاجعه باری را که بسیار از مردم درباره سال 2012 دارند، ندارند

چرا باید پیشگویی مایا را بپذیریم؟
هاندلی با اشاره به افسانه مایایی می گوید: “به نظر می رسد که اگر 21 دسامبر، 2012 پیش گویی تکان دهنده مایا برای پایان جهان بود، آن را به عنوان بخش مهمی از میراث فرهنگی و مذهبی آن تمدن، حتی امروزه حفظ می کردند. اما ظاهرا، این مورد محلی از اعراب ندارد. بسیاری از مایاهای مدرن چنین تفسیری از سیستم تقویم و اعتقاد خود را قبول نمی کنند، اما از غربی ها، به دلیل این که به خاطر دیدگاه ها و مقاصد خود تفسیر خود را بر آن ها تحمیل می کنند، شکایت دارند.
” حتی اگر بتوان ثابت کرد که مایا پایان جهان را در سال 2012 پیش بینی کرده است، چه چیزی آن ها را واجد شرایط پیش گویی می کند؟ اگرچه مایاها ستاره شناسان با استعدادی بودند، آن توانایی لزوما به این معنی نیست که پیامبران با استعدادی بودند.
“با توجه به همین منطق، آیا می توان انتظار داشت که اخترشناسان امروزی که اکتشاف ها و نوآوری های باور نکردنی از طریق استفاده از تلسکوپ های پیشرفته و ماهواره های فضاپیما انجام داده اند، صلاحیت ارایه پیش بینی های دقیق از آینده سیاره زمین را دارند؟ البته که نه! این ایده که کسانی که مشاهدات نجومی قابل توجهی دارند در نتیجه واجد شرایط پیش بینی و پیش گویی وقایع آینده هستند بی اساس است”.17
پس، ما می بینیم، که این ایده که تقویم مایاها پایان جهان را در سال 2012 پیش بینی کرده به سادگی فاقد اعتبار است. این مطالب معنایی ندارند، و تنها به این دلیل است که دنیای ما چنان شکل غمگنانه ای دارد که ناچار برخی به چنین چیزهایی توجه کرده اند.

پیش بینی های دیگر
پیش گویان پرمدعا داستان های ترسناک دیگری از فجایعی که بنا به ادعای آن ها در سال 2012 رخ خواهد داد بافته اند.
“خشکسالی در سراسر جهان، سیل، طوفان، سونامی، زلزله، و فوران های آتشفشانی ناشی از طوفان های خورشیدی، ترک های تشکیل شده در میدان مغناطیسی زمین، و انقراض توده ای در زمستان هسته ای، قحطی، بیماری های انسانی، جنگ، تحولات ناگهانی و عمده اقتصادی، فوران های عظیم خورشیدی، واژگونی قطبی … این همه پیش بینی شده است که در سال 2012 رخ می دهد.” 18
بله، برخی از این چیزها در حال حاضر در نقاط مختلف زمین رخ می دهند. و در روایات آخرالزمان اسلام و آن چه که به مسیح در کتاب مقدس نسبت داده شده است پیش بینی می کنند که برخی از این فجایع قبل از ظهور پایان روزگار در محدوده جهانی رخ خواهد داد! اما آیا سال 2012 برای فرارسیدن این حوادث وحشتناک احتمالا کمی زود نیست؟
بله، برخی از این تهدیدات بسیار واقعی هستند. یکی از سناریوها که به نظر می رسد به احتمال زیاد اتفاق می افتد فوران یک سوپرآتشفشان است. انجمن زمین شناسی لندن اعلام کرده است که فوران یک سوپو آتش فشان “دیر یا زود” این سیاره را لرزانده و تمدن بشری را تهدید کند.
دهانه غول پیکر پارک ملی یلوستون از این لحاظ قابل شناسایی است. “فوران 5 ریشتری کوه سنت هلن در سال 1980 لبه آتشفشان را منفجر کرد، جنگل های اطراف را به وسعت چند مایل نابود کرد، 3 میلیارد دلار خسارت به بار آورد، و 57 نفر را کشت. سازمان زمین شناسی ایالات متحده آن را به عنوان بدترین” فاجعه آتشفشانی ثبت شده در تاریخ ایالات متحده توصیف کرد. ‘ فوران فوق العاده در یلوستون هزار بار قوی تر خواهد بود.”19
“اما یلوستون تنها دهانه ماگمایی در ایالات متحده نمی باشد. حداقل یک مورد دیگر در لانگ ولی در کالیفرنیا، در نزدیکی پارک ملی یوسمیت و پیست اسکی دریاچه ماموت وجود دارد. دیگر موارد ممکن در ژاپن، نیوزیلند، آند، و اندونزی قرار دارد. از میان این دهانه ها یلوستون اغلب مورد مطالعه قرار گرفته است … قابل ذکر است که این منطقه به طور مداوم تحت فعالیتهای لرزه ای قرار دارد، و قطعا در برخی نقاط فوران خواهد کرد”20
دامنه چنین فاجعه ای فراتر از تصور است. آیا در سال 2012 اتفاق می افتد؟ ما نمی دانیم. هیچ چیزی به احتمال اتفاق افتادن آن در سال 2012 اشاره نمی کند. این اتفاق می تواند در سال جاری و یا در سال 2013 یا سال های پس از آن رخ دهد. یا ممکن است هرگز رخ می دهد، حداقل در مقیاس پیش بینی شده، مگر این که خداوند رحمت خود را شامل حال انسان کند.
با این حال با مراجعه به روایات آخرالزمانی اسلام و متون مقدس مسیحیت می بینیم صاعقه، قحطی، ویرانی، آتش سوزی، طوفان، خرابی، حوادثی در خورشید و ماه و ستارگان، زلزله، قذف و فوران های آتشفشانی قبل از ظهور وجود خواهد داشت:
امام‌ جواد (ع‌) فرمودند:
قائم‌ (ع‌) قيام‌ نخواهد كرد مگر به‌ دنبال‌ خوف‌ و هراس‌ جدّي‌، زلزله‌ها، فتنه‌ها، بلايا و طاعوني‌ كه‌ (مردم‌) بدان‌ مبتلا شده‌ باشند و شمشير بران‌ (جنگ‌ نمايان‌) ميان‌ اعراب‌ و اختلاف‌ زياد مردم‌ و تفرقه‌ مذهبي‌ آنها و تعدد اديان‌ و مذاهب‌ و تغيير و تحوّل‌ آنها و… 21
حضرت علی (ع) فرمودند : « مهدی قیام نخواهد کرد تا اینکه یک سوم مردم کشته شوند ، یک سوم بمیرند و یک سوم باقی بمانند . »22
“کوه ها از هیبت حضور خداوند تمام جهان، مانند موم ذوب می شوند”.23 “ای خداوند، آسمان را بشکاف و فرود بیا! کوه ها را لمس کن تا از آن ها دود برخیزد»24

 

سیاره X
یکی دیگر از “بلایای طبیعی” پیشگویی شده آخرالزمانی سناریوی برخورد یا نزدیک شدن یک سیاره دیگر با زمین است. گوی اسرار آمیزی که ظاهرا ما را تهدید می کند به نام “سیاره X” و یا “سیاره نیبیرو” معروف است و برخی انتظار دارند که در 12 دسامبر  2012 به زمین برسد.
اما شواهد این اتفاق چیست؟ هیچ شواهد علمی برای کمک به این ایده وجود ندارد. این ایده “ناشی از دریافت سیگنال های رادیویی از کیهان نیست، اما ایده می تواند در ارتباط با مدیوم و مامور زتا،  نانسی لیدر باشد، که در تماس با.. بیگانگان نوع دوست بود!”25
زتا و نانسی لیدر چه کسانی هستند؟ داستان از این قرار است: “نانسی تنها نه ساله بود که آن اتفاق افتاد چیزی شبیه به نور درخشان از آسمان آمد و در زمینی نزدیک خانه اش سقوط کرد. پدر و مادر او برای خرید بیرون رفته بودند، بنابراین نانسی به تنهایی به تحقیق در مورد این رویداد عجیب و غریب پرداخت: زمانی که او در نزدیکی محل سقوط رسید کرد، از آنچه به نظر می رسد یک سفینه فضایی معلق در هوا بالاتر از سطح زمین بود، وحشت زده شد. هنگامی که درب سفینه باز شد، نانسی غش کرد.
“وقتی به هوش آمد، در داخل سفینه بود، و موجودات عجیب و غریب معلق در هوا در اطراف او حرکت می کردند. همانطور که سعی کرد صحبت کند، یکی از زتاها به او گفت تا بی حرکت دراز بماند. یک بازوی مکانیکی بزرگ با یک وسیله کوچک در انتهای آن شروع به حرکت کرد و به سر او نزدیک و نزدیک تر شد، دستگاه پوست سر او را لمس کرد، و او را در بیهوشی فرو برد.
“وقتی بیدار شد، داخل خانه اش بود. یکی از آن موجودات ماورایی او را به آرامی در بستر خود قرار داد و سپس با او سخن گفت:نانسی، نترس. شما از میان  همه مردم سیاره زمین انتخاب شده اید تا صدای ما در زمین باشید. ما در مورد آنچه که در سیاره شما اتفاق می افتد بسیار نگران هستیم. این دستگاه که در سر تو قرار داده ایم ما را قادر به برقراری ارتباط و ارسال پیام به ساکنان جهان خواهد کرد.26 یا این داستان ساختگی است و یا وی با اجنه برخورد داشته است.
گاورت شیلینگ نویسنده بین المللی و تحسین شده نجوم است. او و دانشمندان برجسته طرح سیاره ایکس / نیبیرو را افشا و خنثی سازی کرده اند. شیلینگ این توضیحات قانع کننده را در مورد سیاره ایکس ارائه می دهد: “این بدان معنی است که مطالب زیادی برای افشاگران، باستان شناسان و ستاره شناسانی که نگاهی عمیق و تردید آمیز به موج چرند و پرندها در مورد نیبیرو دارند و با دقت علمی اشتباهات موجود در این افسانه کیهانی را تبیین می کنند، وجود دارد. آن ها حجم کار خود را در چند سال آینده کاهش خواهند داد.”
“در تاریخ 22 دسامبر 2012 یک شبه داستان جعلی برای توجیه ناکامی خود ترتیب خواهند داد و بازی دوباره و دوباره شروع خواهد شد. از آنجا که مهم نیست که چقدر اجرام آسمانی جدید در منظومه شمسی یافت شده است، همیشه نیاز به یک سیاره مرموز X وجود دارد.”27

چه چیز را باید انتظار داشت؟
بله، 21دسامبر ، 2012، خواهد آمد و خواهد رفت، 22 دسامبر خواهد رسید، و زمین ادامه حیات خواهد داد. و نظریه های جدیدی در مورد تاریخ دقیق پایان جهان داده خواهد شد.
متاسفانه، بسیاری این غیر واقع ها و دیگر پیش بینی های شکست خورده را به عنوان بهانه ای برای رد پیش بینی های روایات آخرالزمانی ما استفاده می کنند. بدون شک حتی شاهد افزایش تمسخرکنندگان ظهور خواهیم بود، همان گونه که قبلا ذکر شد. اما مطمئنا پیشگویی های واقعی روایات آخرالزمانی ما مانند پیش بینی های نادرست و مخدر 2012 نیست. آنچه خداوند وعده داده قطعا خواهد آمد. فقط نمی دانیم دقیقا زمانی. پس چه باید کرد؟
هنگامى كه دعبل خزاعى اشعار معروف خود را در حضور امام رضا (عليه السلام) خواند امام در ضمن سخنان خویش به وی فرمود: مَثَل او مَثَل روز قيامت است، كه وقت قيامت را جز خدا آشكار نكند، قيامت از جهت سختى ها در آسمان ها و زمين گران است و آن به شما نيايد مگر ناگهانى.28
بنابراين در تمام زمان غيبت و در هر حالي كه احتمال ظهور مي رود، واجب است انسان آماده ياري رساني باشد و به امام توجه داشته منتظر ظهور او باشد.
گفتار منسوب به عیسی مسیح نیز در این خصوص کاملا ساده است: ” پس شما نیز آماده باشید، زیرا پسر‌انسان در ساعتی خواهد آمد که انتظارش را ندارید. “29
نکته مورد نظر این بزرگواران چیست؟ ما باید آماده در همه حال آماده ظهور باشیم. ظهور محقق خواهد شد و بارها فرموده اند که بغته و ناگهانی و به سرعت خواهد آمد.
زندگی هر یک از ما می تواند امروز یا فردا تمام شود. زندگی برای چیست؟ زندگی بخاری است که برای زمان کمی به نظر می رسد و سپس ناپدید می شود. در هر زمان ما می میریم، اگر ما یک عمر خدمت به خدا سپری کرده باشیم، زندگی ابدی و پاداشی مطابق با آثار ما در این دنیا به ما داده خواهد شد.
این حقیقت بی بها است که می تواند معنای بی اندازه به زندگی بدهد.
برای بسیاری، زندگی خالی و فاقد هدف متعالی است. بارتون پین در دائره المعارف پیشگویی کتاب مقدس می نویسد: “ما در یک جهان نامشخص زندگی می کنیم. مردان امروز مشتاقانه، و تقریبا به طور رقت انگیزی، در جستجوی معنا هستند. در حالی که ما انباشته از دانش هستیم، به نظر می رسد حقیقت را گم کرده ایم. در واقع جدا از خدا و از کلماتش که کتاب مقدس را تشکیل می دهد، انسان و زندگی و زمان به نظر می رسد اساسا بیهوده است.”
او (خداوند) كسی است كه رسول خویش را با هدایت (دلایل روشنگر) و دین حق (درست و استوار) فرو فرستاد تا این دین را بر تمامی ادیان پیروز گرداند، هر چند كه مشركان (بت‏پرستان ، یهود، و مسیحیت) نخواهند.
نوید فوق، مربوط به سوره‏ی توبه، آیه‏ی 33 است .   بیش از 6000 روایت و 1000 آیه در قرآن کریم به طور خاص به حقایق و جنبه های مختلف این رویداد مهم و به یاد ماندنی اشاره می کند.
در حالی که ما نمی دانیم که دقیقا چه زمانی ظهور رخ خواهد داد، نشانه هایی در اطراف ما نشان می دهد که ما در آخرالزمان زندگی می کنیم.
زمانی که به اطراف خود نگاه می کنیم، بسیاری از پایه های بنیادین جامعه در معرض خطر هستند.
مردم از زمان آغاز تاریخ بشر مدت زمان طولانی منتظر یک دنیای بهتر و زندگی بهتر  بوده اند. و این در حال آمدن است! زمان به سرعت در حال نزدیک شدن است زمانی که که خدا دین خود را ظاهر خواهد کرد و آن را بر تمامی ادیان پیروز می می گرداند، هر چند كه مشركان (بت‏پرستان ، یهود، و مسیحیت) نخواهند.
باید معرفت خدا را کسب و مراقب لغزش ها باشیم! می توانید بدانید آینده چه چیز در بر دارد. پیشی گویی های آخرالزمانی زیادی داریم، بیش از 1900 مورد آن تحقق یافته، برخی در حال تحقق، و برخی در آینده باید تحقق یابد.
قرآن و روایات به ما می گوید که آن واقعه شریف در حال آمدن است اما نه در سال 2012، اما شاید نه چندان فراتر از آن. کسانی که توبه می کنند و سپس با اطاعت از دستورات قرآن و عترت زندگی می کنند با او در طول آن زمان در جهان حکومت خواهند کرد. دعوت به شما ارایه شده است. اکنون زمان عمل است!

پی نوشت ها:
1. (پرسش کمیت از امیرالمومنین (ع) منتخب الأثر 124: 224- 226.)
2. (مجلسى، بحارالأنوار، ج 52، ص 182.)
3. بشاره الاسلام ص 25 و منتخب الاثر ص 423
4. (الغیبة شیخ طوسی : 339 ح 287 ؛ بحارالانوار : 52/113 ح 28.)
5. (بحار الأنوار، ج 52: 103)
6. بحارالانوار ج 51 ص 158 كمال الدین صفحه 378
7. شیخ صدوق، کمال الدین و تمام النعمه، ج 1، ص 596، حدیث 5
8. سوره رعد، آیه 31
9. (بحار الانوار ج 51 ص 154)
10. متی 24:36
11. حجر: 39
12. هاندلی، صص 7-8
13. هیچکاک، ص 32-33
14. همان، ص 41
15. (به نقل از جان میجر جنکینز، داستان 2012، 2009، ص 369).
16. همان، ص 371
17. هاندلی، ص 17
18. جان کلیز، آخرالزمان 2012، 2010، ص 1
19. گرگ برینینگ، سوپر آتشفشان، 2007، ص 229
20. (شاران نیومن، تاریخ واقعی آخرالزمان، 2010، ص 288).
21. شش ماه پایانی نوشته ی مجتبی الساده ؛ترجمه محمود مطهری نیا، ص 22
22. صدر؛ سید صدرالدین، المهدی(ع)، ص 198، سلیمان، کامل، یوم الخلاص، ص 564
23 . مزمور 97:5
24. مزمور: 144:5
25. گاورت شیلینگ، شکار سیاره X، 2009، ص 115
26. هاندلی، ص 63
27. شیلینگ، ص 117
28. عيون أخبار الرّضا عليه السلام: 1 / 297، حديث 35، بحار الأنوار: 49 / 237، حديث 6
29. متی، 24:44

 

 

صفر حبیبی مشکینی – دی ماه 1390

 مهدی منتظر

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!