اظهار تنفر و خشم عميق همه مسلمانان از جبهه استكبار بايد درحج خود را نشان دهد

0

03/07/1391

تبلور زيبا و عظيم اتحاد امت اسلامي بواسطه وجود مقدس خاتم الانبياء (ص) و اظهار تنفر و خشم عميق همه مسلمانان از جبهه استكبار ‌، بايد در حج كه مركز تجمع مسلمانان از سراسر دنيا است، خود را نشان دهد و اين، معناي واقعي برائت از مشركين است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي پيش از ظهر امروز(دوشنبه) در ديدار كارگزاران حج، با اشاره به اهانت انجام گرفته به پيامبر عظيم الشأن اسلام (ص) و تجلي عظمت شخصيت آن حضرت در چشم دوستداران و حتي دشمنان ، حج امسال را داراي موقعيتي خاص و متفاوت از سالهاي گذشته ارزيابي و تأكيد كردند: تبلور زيبا و عظيم اتحاد امت اسلامي بواسطه وجود مقدس خاتم الانبياء (ص) و اظهار تنفر و خشم عميق همه مسلمانان از جبهه استكبار ‌، بايد در حج كه مركز تجمع مسلمانان از سراسر دنيا است، خود را نشان دهد و اين، معناي واقعي برائت از مشركين است.

حضرت آيت الله خامنه اي، اقدام مستكبران و عوامل آنها در اهانت به درگاه قدسي پيامبر رحمت، عزت و كرامت را نشان دهنده عمق دشمني و بغض و كينه جبهه استكبار با پيامبر اسلام (ص) دانستند و افزودند: موضعي كه سياستمداران غربي در قبال اين اهانت بزرگ، اتخاذ كردند، هيچ تفاوتي با موضع دشمني نداشت.

ايشان ، خاطرنشان كردند: قضيه اهانت به پيامبر اسلام (ص) و موضع گيري سردمداران جبهه استكبار، چهره واقعي آنان و محور اصلي تقابل جبهه حق و باطل را آشكار كرد و مشخص شد اساس دشمني مستكبران با اصل اسلام و وجود مقدس خاتم الانبياء (ص) است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به خروش يكپارچه و عظيم مسلمانان در كشورهاي اسلامي و حتي در اروپا و امريكا، در مقابل اين اهانت، افزودند: حركت جوشان دنياي اسلام در اظهار ارادت به پيامبر اسلام (ص) و ابراز تنفر عميق از دشمنان، صحنه عجيب و بسيار مهمي است كه نشانگر ظرفيت بزرگ تحرك امت اسلامي است.

حضرت آيت الله خامنه اي، وجود مقدس خاتم الانبياء (ص) را محل تلاقي همه مسلمانان اعم از مذاهب و فرقه هاي مختلف دانستند و خاطرنشان كردند: در اين عرصه، شيعه و سني و معتدل و تندرو، ديگر موضوعيتي ندارد و همه با دل و جان به صحنه آمده اند زيرا پيامبر اسلام (ص) محور و قطب عقايد الهي و اسلامي هستند.

ايشان استمرار تبلور ارزشمند وحدت حول شخصيت عظيم نبي مكرم اسلام (ص) و ابراز تنفر از دشمنان ايشان را در حج، ضروري و مهم خواندند و تأكيد كردند: برائت از مشركين يعني همه مسلمانان احساس كنند كه در مقابل يك دشمن قرار دارند و از عمق وجود نسبت به او برائت بورزند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مقام شامخ و بسيار والاي حضرت خاتم الانبياء (ص) و درودهاي خاص خداوند و ملائك الهي به ايشان، افزودند: مسلمانان بايد پاي سخن پيامبر (ص) يعني توحيد، اسلام و قرآن بايستند و حج را مظهر اظهار عشق و ارادت به آن حضرت كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي، امت اسلامي را به هوشياري در قبال توطئه خطرناك ايجاد اختلاف در صحنه عظيم و يكپارچه خروش مسلمانان، فراخواندند و خاطرنشان كردند: دشمنان دين و مستكبران بدانند كه امت اسلامي با وجود مذاهب مختلف و برخي تفاوتهاي نظري و عقيدتي، در مقابل آنها يكپارچه و متحد هستند.

ايشان تأكيد كردند: نبايد گذاشت كه جبهه استكبار با حربه ايجاد اختلاف، خود را از خشم امت اسلامي نجات دهد.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود، حج را فريضه اي سرشار از ياد و ذكر خدا دانستند و افزودند: حج يكي از بهترين و شايد بي نظيرترين فرصت ها براي تعميق ياد خدا و خشوع و تضرع در مقابل پروردگار است .

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين زائران بيت الله الحرام را به تعميق ارتباط قلبي با مسلمانان كشورهاي مختلف از طريق تكيه بر مشتركات و اظهار محبت و رعايت آداب و اخلاق اسلامي توصيه كردند.

در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسگر نماينده ولي فقيه و سرپرست زائران ايراني بيت الله الحرام در سخناني با اشاره به انتخاب شعار «حج، عزت، همبستگي و مسئوليت اسلامي» براي حج امسال و همچنين اقدامات انجام گرفته در طول عمره 91-90، گفت: برگزاري 97 همايش در مكه و مدينه با حضور جوانان و قشرهاي تحصيل كرده جهان اسلام، برگزاري 21 همايش براي زائران و علماي اهل تسنن، جلسات هم انديشي با نخبگان و شخصيت هاي علمي و فرهنگي كشورهاي اسلامي، برگزاري محافل قرآني، برگزاري جلسات آموزشي براي عمره گذاران و حجاج و توليد دهها عنوان كتاب جديد از جمله اقدامات فرهنگي است.

آقاي حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز سخناني درخصوص حج و جايگاه آن و همچنين ويژگيهاي حج امسال بيان كرد.
حجت الاسلام موسوي رئيس سازمان حج و زيارت نيز گزارشي از اقدامات و خدمات اجرايي براي حدود 75 هزار زائر ايراني كه در قالب 449 كاروان عازم حج هستند،‌ارائه كرد.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!