کودتای شاهزاده‌گان سعودی علیه ملک عبدالله و آل سقوط

0

دوران حکومت عصر جاهلیت که توسط شاهان سعودی یکی پس از دیگری با حماقت تکرار شده است، دچار نوسان گشته و حالا در عصر بیداری اسلامی و انسانی در جهان توسط برخی از شاهزادگان عربستانی مورد هجمه قرار می گیرد.

 

 

در مواردی مشاهده شده است که شاهزاده های سعودی به دنبال آن می باشند که ‘حقیقت واقعی حقوق بشر’ در این کشور اجرا شود، نه آن که با استفاده از سرمایه فراوان مالی خلاف واقعیت در رسانه های وابسته به جریان حکومت و یا رسانه های غربی رپرتاژ خبری می شود و در جوامع بشری القا می شود. در حالی که عربستان با شاخص درآمد سرانه بالا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود اما اکثر کارشناسان اجتماعی بر این نکته اتفاق نظر دارند که در این کشور حداقل “حقوق شهروندی و اجتماعی” که برای فرد دراین جامعه نیاز است ، وجود ندارد.

فسادهای اخلاقی، اجتماعی و نبود قوانین مستحکم در این کشور باعث شده است که حتی شاهزاده های سعودی زندگی خود را در کشورهای اروپایی و یا آمریکایی تشکیل داده و به نوعی با این گونه اقدامات قوانین دوران عصبیتی در کشورشان فراموش کنند.

شاهزاده های عربستانی که در خارج از کشور مشغول زندگی یا تحصیل می باشند به دنبال فضایی هستند تا بتوانند سران حکومت و مسئولین به اصطلاح فرهنگی کشورشان را به اصلاحات اساسی و ریشه ای در بعد حقوق شهروندی و اجتماعی مجاب کنند.

در مواردی مشاهده شده است که شاهزاده های سعودی به دنبال آن می باشند که “حقیقت واقعی حقوق بشر” در این کشور اجرا شود، نه آن که با استفاده از سرمایه فراوان مالی خلاف واقعیت در رسانه های وابسته به جریان حکومت و یا رسانه های غربی رپرتاژ خبری می شود و در جوامع بشری القا می شود.لازم به ذکر است، شاهزاده های سعودی، مسؤلین این کشور رابه فرار از قانون متهم می سازند و خواسته‌های خود را به صورت پنهان و گاهی آشکار در داخل و یا خارج از عربستان دنبال می کنند تا بلکه با توجه به خیزش های منطقه ای “عربستان” نیز دچار تغییرات بنیادی در مسائل فرهنگی و اجتماعی شود .

باید اذعان داشت که فضای اجتماعی عربستان که توسط آل سعود بر این کشور سایه افکنده است از قانون های اولیه مدنی و اجتماعی به دور می باشد تا حدی که حتی شاهزاده های آل سعود که در این شرایط زندگی می کنند از نبود آزادی و حقوق اولیه اجتماعی و انسانی به ستوه آمده و کار به آنجایی رسیده است که اکثر آنها ” شاهزاده ها” به دلایل مختلف بیماری و یا ادامه تحصیل در خارج از این کشور زندگی می کنند و زندگی در این شرایط حاکم در عربستان را را سخت، دشوار و غیر قابل تحمل می دانند.

گفتنی می باشد از دیگر مسائلی که شاهزاده های سعودی را به اعتراض واداشته است سیستم آموزشی این کشور می باشد. در این سیستم جایگاه زن را بسیار پست و بی ارزش، به دانش آموزان اعم از” دختران و پسران” آموزش می دهند که باعث عکس العمل های خطرناک در طول زندگی محصلین این سیستم آموزشی می شود.در ضمن در دیگر کانون های آموزشی و فرهنگی حکومت آل سعود روش های افراطی برای برخورد با زنان جامعه، آموزش داده می شود که این اقدامات حتی در قشر تحصیل کرده ” دکترین، دانشمندان ” جامعه عربستان نیزتأثیرداشته و در موارد بسیاری که گزارش شده که باعث خود کشی و یا فرار زنان از دامنه حکومت آل سعود می شود.

شایان ذکر است که شاهزاده های سعودی در کانون های خصوصی به این نکته اشاره دارند که باید قوانینی در این کشور تصویب شود که از حقوق زنان و دیگر اقشاردر برابر ناهنجاری های جامعه دفاع کنند. می توان گفت، دوران حکومت عصر جاهلیت که توسط شاهان سعودی یکی پس از دیگری با حماقت تکرار شده است، دچار نوسان گشته و حالا در عصر بیداری اسلامی و انسانی در جهان توسط برخی از شاهزادگان عربستانی مورد هجمه قرار می گیرد.

در پایان این نکته حائز اهمیت می باشد که با توجه به خیزش های منطقه ای و تغییر تفکر شاهزاده های سعودی مبنی بر “تغییرات و اصلاحات بنیادی” سرنوشت این حکومت دست نشانده آمریکایی و صهیونیستی چگونه رقم خواهد خورد.

مجتبی علیان

منبع:پایگاه خبری تحلیلی محدوده

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!