سازمان مخوف بیلدربرگ- بخش دوم

0

تشکیلات مخوف بیلدربرگ «Bilderberg  »، نه دولت است، نه مجلس و نه یک سازمانی سیاسی مانند سازمان ملل و نه یک سازمان اقتصادی مانند اوپک می‌باشد. نامش را «کلوپ» گذاشته‌اند تا مشخص گردد بیلدربرگ هیچ تشکیلات یا سازمان رسمی ثبت شده با چارت سازمانی و شرح وظایف حزبی معینی نیست، اما …

 

 

 

 

قسمت قبلی

 

انتشار فصل اول گزارش از سازمان مخوف بیلدربرگ که شامل تاریخچه‌ و چگونگی تشکیل و ساختار سازمانی آن بود، بسیار مورد استقبال گرفت و خوانندگان بسیاری تقاضا نموده‌اند که ضمن تداوم گزارش، بیان گردد که این سازمان چه تصمیماتی را اتخاذ و چه نقشی را ایفا می‌نماید؟ برای آشنایی کامل با این سازمان مخوف، لازم است موضوع مرحله به مرحله در هر فصل تعقیب گردد. لذا از دوستانی که جدید پیوسته‌اند نیز تقاضا می‌گردد، مبحث را از فصل اول مطالعه نمایند. (گروه مطالعات بین‌الملل ایران پی‌ان)

«Iranpn –  سازمان‌های اداره‌ کننده جهان»: تشکیلات مخوف بیلدربرگ «Bilderberg  »، نه دولت است، نه مجلس و نه یک سازمانی سیاسی مانند سازمان ملل و نه یک سازمان اقتصادی مانند اوپک می‌باشد. نامش را «کلوپ» گذاشته‌اند تا مشخص گردد بیلدربرگ هیچ تشکیلات یا سازمان رسمی ثبت شده با چارت سازمانی و شرح وظایف حزبی معینی نیست، اما بزرگ‌ترین کنفرانسی است که سالانه با حضور  قدرتمندترین افراد در عرصه‌‌های سیاسی، اقتصادی، بانکداری، نظامی و نیز غول‌های رسانه‌ای، تحت شدیدترین مراقبت‌های امنیتی برگزار می‌گردد.

در این کنفرانس بزرگ، هیچ طرح و پیشنهادی مطرح نمی‌گردد، هیچ لایحه‌ای به مذاکره گذاشته نمی‌شود و هیچ تصمیمی اتخاذ و مصوبه‌ای صادر نمی‌گردد؟! بلکه سیاست‌ها، تصمیمات و مصوبات اخذ شده در بالاترین رده‌ی سلطه، یعنی «رأس هرم فراماسون»، جهت اجرایی نمودن آنها در سرتاسر جهان به منظور تحقق «نظم نوین جهانی» به شرکت‌ کنندگان دیکته می‌شود.

در سال‌های گذشته افتتاح کنفرانس با دعوت از خبرنگاران مورد نظر و قراردادن فهرستی از شرکت‌ کنندگان در اختیار آنان برگزار می‌گردید، اما تحولات جهانی به ویژه از سال 2008 به بعد سبب گردید تا کنفرانس با حضور خبرنگاران کمتری برگزار شود و هیچ فهرستی نیز در اختیار آنان قرار نگرفت.

 

تاریخ و محل برگزاری آخرین کنفرانس‌ها:

این سازمان مخوف هیچ ساختمان و مقر معینی ندارد و کنفرانس‌ها هر سال در یک کشور و یک هتل برگزار می‌گردد.

*- کنفرانس سال 2005، از 5 الی 8 ماه می، در کشور آلمان، شهر روتاچ – اگرت (Rottach-Egern ) و در هتل بین ‌المللی اوبرفارت (Überfahrt ) برگزار گردید.

*- کنفرانس سال 2006، از 8 الی 11 ماه می، در کشور کانادا، ایالت اوتاوا، شهر انتاریو (Ontario ) و در هتل بزرگ بروک‌استریت (Brookstreet  ) برگزار گردید.

*- کنفرانس سال 2007، از 31 ماه می تا 6 ژوئن، در کشور ترکیه، شهر استانبول و هتل ریتز – کارلتون (Ritz-Carlton )   برگزار گردید.

*- کنفرانس سال 2008، از 5 تا 8 ژوئن، در کشور امریکا، در ایالت ویرجنیا، شهر چانتیلی (Chantilly  ) و هتل بزرگ و بین‌المللی وستی‌فیلدس ماریوت (Westfields Marriott ) برگزار گردید.

*- کنفرانس سال 2009، از 14 تا 16 ماه می، در کشور یونان، شهر آتن، و تفرجگاه جزیره‌ای و قصر بزرگ استیر (Aster Place ) برگزار گردید.

*- کنفرانس سال 2010، از 3 الی 6 ژوئن، در کشور اسپانیا، شهر بارسلونا و هتل معروف دالاس (Dolce Sitges ) برگزار گردید.

*- کنفرانس سال 2011، از 9 تا 12 ژوئن، در کشور سوئیس، شهر سنت موریس (St. Moritz  ) و هتل بین‌المللی سورتا (Suvretta ) برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

شرکت کنندگان و شخصیت حقوقی آنها:

 

برخی از شرکت‌ کنندگان هر کنفرانس سالانه ثابت و برخی دیگر [با توجه به سیاست‌ها و ضرورت‌ها] متغیر هستند. اگر چه فهرست کامل شرکت کنندگان هر کنفرانسی در گروه تحقیق تهیه شده است، اما از معرفی فهرست سال‌های گذشته صرف‌نظر و فقط اسامی و شخصیت حقوقی برخی از شرکت کنندگان در سال 2010 ارائه می‌گردد. تأمل در ملیت و نیز شخصیت حقوقی این افراد، نقش تأثیر گذار این کنفرانس در شکل دهی به نظم نوین جهانی را تبیین می‌نماید.

بلژیک: (.Davignon, Etienne F  ) – رئیس افتخاری کمیته‌ی رهبری در سال 2010:

وی پس از اخذ مدرک دکترای حقوق از دانشگاه (catholique de Louvain  )، در سال 1959 به وزارت خارجه بلژیک پیوست. اما حتی دو سال هم طول نکشید که به سمت سخنگوی وزیرخارجه وقت (Paul-Henri Spaak  ) منصوب گردید و سپس وزیر امور خارجه شد. وی تا سال 1965 در دولت باقی ماند و در سال 1970 به ریاست کمیته سیاست خارجی اروپا منصوب شد.

وی اولین اولین رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد و از سال 1974 تا 1977 و قبل از آن که عضویت کمیسیون اروپا درآید، در این سمت باقی ماند. بین سال‌های 1989 تا 2001 نیز به ریاست بانک بلژیکی (Société Générale de Belgique  ) که قوی‌ترین بازوی بانک فرانسوی (Société Générale  ) منصوب گردید.

وی سپس به ریاست همین بانک بلژیکی در آمد. عضویت در میز‌گرد صنعت‌گران اروپایی – ریاست دروه‌ای میز روابط تجاری اتحادیه اروپا با ژاپن – ریاست بنیاد (EGMONT  ) – ریاست هئیت مدیره مؤسسه سلطنتی روابط بین‌الملل اروپا (CSR Europe  ) – ریاست آکادمی کار و تجارت اروپا (European Academy of Business  ) و نیز ریاست کنونی بیلدربرگ در کنفرانس سالانه، از دیگر سمت‌های اوست.

Davignon   هم چنین ریاست هیئت مدیره شرکت هواپیمایی بروکسل (Brussels Airlines  ) – عضویت در شرکت‌های متعدد کلان بلژیکی و ریاست هیئت مدیره و مجمع عمومی سازمان ملل – بروکسل و مدیریت دانشکده شیمی (ICHEC  ) در بروکسل را بر عهده دارد. 

 

 

 

آلمان: (Josef Ackermann  ) – عضو کمیته رهبری بیلدربرگ. اصلیت او سوئیسی و یهودی است. در حال حاضر مدیریت اجرایی دویچه بانک آلمان (Deutsche Bank  ) را برعهده دارد. وی در سال 2009 به این سمت منصوب شد و قبول کرد که تا سال 2013 در این سمت باقی بماند.

معاونت رئیس دوم زیمنس (Siemens AG  ) – مدیر افتخاری (غیر مسئول) شرکت نفتی شل (Shell  ) – استاد بازرس مدرسه عالی اقتصاد لندن (London School of Economics ) – استاد مدعو دانشگاه ولف گانگ گوته (Johann Wolfgang Goethe) در آلمان – ریاست هئیت مدیره بنیاد مطالعاتی گالن (St. Gallen Foundation for International Studies) – ریاست هیئت اجرایی مؤسسه مطالعات بین‌المللی فرهنگی  (Institute for Corporate Culture Affairs) – و ریاست هئیت مدیره‌ی مؤسسه مالی بین‌المللی (Institute of International Finance)، از دیگر سمت‌های اوست.

 

 

 

 

امریکا: (General Keith B. Alexander) – ژنرال ارشد ارتش ایالات متحده، متولد 1951.

برخی از مسئولیت‌های قبلی او عبارتند از: افسر اجرایی گردان زرهی 522 (G-2) در آلمان – و افسر اجرایی درجه یک عملیات گردان امریکایی در عربستان سعودی به نام «صوفان صحرا» – معاون رئیس ستاد ارتش (DCS, G-2) – فرمانده اطلاعات امنیت ارتش (Fort Belvoir) ویرجینیا از سال 2001 تا 2003 – فرماندهی کل اطلاعات امنیت ارتش واشنگتن از سال 2003 تا 2005. وی هم چنین موفق به دریافت مدال‌ها و جایزه‌های متفاوت بین‌المللی (ماسونی) گردیده است.

وی در حال حاضر مدیریت آژانس امنیت ملی (DIRNSA) – ریاست سرویس امنیت مرکزی (CCSS) – فرمانده ستاد فرماندهی عملیات سایبری ایالات متحده – ژنرال کارکنان آکادمی ارتش امریکا – رئیس دانشکده ملی جنگ – را به عهده دارد. وی هم چنین کارشناس ارشد جنگ‌های التکترونیک می‌باشد. وی در 7 می 2010، از سوی مجلس سنای امریکا به فرماندهی کل منصوب گردید.

 

 

 

 

 

امریکا: (.Altman, Roger C) – متولد 1946 یکی از سرمایه‌گذاران و بانکداران کلان آمریکاست که در دروه‌ی ریاست جمهوری بیل کلینتون به سمت معاونت خزانه‌داری امریکا منصوب گردید.

وی در سال 2004 مشاور عالی تبلیغات ریاست جمهوری جان کری بود و همین مسئولیت را در انتخابات 2008 برای کاندیداتوری هیلاری کلینتون بر عهده گرفت. وی ریاست یا عضویت هیئت مدیره شرکت‌ها و مؤسسات بسیاری را در اختیار دارد که از جمله می‌توان به فهرست ذیل اشاره نمود:

Evercore Capital Partners

Vertis Inc.

The University of Chicago

The Blackstone Group

Albright Stonebridge Group

Georgetown University

National Park Foundation

G7 Group, Inc.

Evercore Holdings

New Visions For Public Schools

 

 

سایر شرکت کنندگان:

 

ترکیه: علی باباجان – وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر وقت. وی یکی از بنیانگذاران حزب «عدالت و توسعه» که رجب طیب اردوغان از این حزب به نخست‌وزیری رسید. در سال 2002 و در سن 35 سالگی وزیر اقتصاد شد و جوان‌ترین عضو کابینه‌ی دولت بود. هدایت وام چند میلیارد دلاری صندوق بین‌المللی پول برای ایجاد تحول اقتصادی در ترکیه با او بود. اردوغان در سال 2005 وی را به عنوان رئیس گروه مذاکره جهت پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا برگزید.وی در تمامی جلسات کنفرانس داووس و بیلدربرگ، به عنوان یک عضو برجسته حضور دارد. وی در سال 2009 از سوی اردوغان به وزارت اقتصاد رسید و مسئولیت جانبی بسیار دیگری نیز بر عهده گرفت.

فرانسه: Nicolas Baverez – مشاور عالی‌رتبه‌ی اقتصادی دولت و بخش خصوصی، به ویژه در زمینه‌ی حمل و نقل ریلی و ارتباطات از راه دور.

 

یونان: Dora Bakoyannis – وزیر فرهنگ در سال‌های 1992 و 1993 – شهردار آتن در سال‌های 2003 تا 2006 – وزیر امور خارجه در سال‌های 2006 تا 2009 که بالاترین مقامی است که تا کنون یک زن در یونان به دست آورده است. رئیس دفتر سازمان امنیت و همکاری در اروپا – عضو هیئت رئیسه‌ی حزب جدید.

 

نروژ: Baksaas, Jon Fredrik – رئیس جمهور و رئیس شرکت فیلتر شکن از مجموعه شرکت‌های مخابراتی (CEO, Telenor Group).

 

پرتغال: Balsemão, Francisco Pinto – نخست وزیر سابق و رئیس و مدیر عامل شرکت (CEO, IMPRESA, S.G.P.S)

 

ایتالیا: Bernabè, Franco – مدیر عامل شرکت مخابرات ایتالیا (SPA)

 

سوئد: Bildt, Carl – وزیر امور خارجه در سال‌های 1991 تا 1994 – رهبر حزب لیبرال محافظه‌کار در سال‌‌های 1986 تا 1999 – نماینده عالی برای بوسنی هرزگوین در سال‌های 1995 تا 1997 و بلافاصله، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به منطقه‌ی بالکان در سال‌های 1999 تا 2001.

اولین عضو غیر امریکایی شرکت بزرگ سانتا موریکا (RAND Corporation (Santa Monica) – عضو هیئت مشورتی مرکز اصلاحات اروپا در لندن (Centre for European Reform (London) – عضو هیئت مشورتی شورای امور خارجه نیویورک – مدیر اجرایی غیر مسئول سازمان دارایی‌های امریکا در بالتیمور – رئیس هیئت مدیره شرکت سوئدی (Teleopti) – مشاور امور عمومی منطقه کارائیب (Kreab AB) – عضو هیئت مدیره وستوک نفتا (Vostok Nafta) با سرمایه‌گذاری 140 میلیون دلار و… از دیگر مسئولیت‌های وی بوده است.

و ده‌ها شرکت کننده‌ی دیگر در همین رده از کشورهای مختلف.

در کنفرانس 2010، بیل گیس – هنری کیسنجر و فرستاده‌ی ویژه اوباما، هدایت کنندگان اصلی بودند.

 

 

 

موضوع کنفرانس بیلدربرگ در 2010:

موضوع کنفرانس معمولاً در زمان خود مخفی می‌ماند و پس از گذشت مدتی از کانال‌های مختلف به دست می‌آید، اما متن کنفرانس برای همیشه سری باقی می‌ماند.

 

در کنفرانس 2008، چندین محور موضوع بحث بود که اهمّ آنها در خصوص ایران و پاکستان بود.اما در کنفرانس 2010، اوضاع پرتقال، اسپانیا، ایتالیا و یونان از موضوعات اصلی بود. کشورهایی که همگی در سال 2011 ورشکست شدند.

جالب آن که بدانیم به رغم ظهور و بروز شدت بحران در امریکا و کشورهای اروپایی، محوریت بحث در کنفرانس 2010 به دو موضوع اختصاص داشت که شاید به ظاهر امر آن قدر هم مهم به نظر نیایند. الف –زندان. ب – مصاحبه‌های رسانه‌ای. چرا که این دو مقوله نقش بسیار مهمی در روند حرکت به سوی جهانی‌سازی مطلوب ایفا می‌نمایند.

هم چنین دستورات بالا به اعضای کنفرانس جهت پیاده‌سازی آن در کشورهای متبوع دیکته شد:

1-     پایین نگه‌داشتن قیمت سوخت (نفت، بنزین و …) در تابستان و افزایش آن در فصل پاییز و ایجاد کمبود مصنوعی برای مدت چند هفته. به منظور ساماندهی ارتباط بین تولید – حمل و نقل و پالایش در جهت تحقق سیاست‌های کلان جهانی سازی.

2-     تشدید نگرانی در اروپا به منظور چراغ سبز نشان دادن برای حمله به ایران و اعمال فشار به ملت ایران برای پذیرش نظم جدید جهانی.

3-     تشدید بحران یورو در اروپا به منظور ایجاد احساس نیاز به یک سیستم جدید اقتصادی.

4-     ایجاد نظم جدید در صندوق بین‌المللی پول و نیز بانک جهانی به منظور مرجع جهانی و بین‌المللی نظارت مالی در سرتاسر جهان. این هدف با تشدید بحران ارزی در سرتاسر جهان

5-     این مالیات، تولید کنندگان را در فشار بیشتر و در نتیجه هزینه‌های اعتباری را افزایش خواهد داد و بدین وسیله می‌توان تناسبات لازم در بازار عرضه و تقاضا را کنترل و هدایت نمود.

سرمایه‌داران و صنعت‌گران بریتانیا، آلمان، هلند و اسرائیل نقش اصلی در تحقق این اهداف را ایفا خواهند نمود. تمامی موارد دیکته شده در سال 2010 طی سال 2011 به وقوع پیوست.

پایان قسمت دوم.

 

منبع: iranpn.com

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!