موضوع هسته‌اي بهانه است؛ مشكل آن‌ها با ملتي است كه تصمیم گرفته زیر بار ظلم نرود و ظالم را افشا کند

0

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس و مسئولان سازمان انرژی اتمی و جمعی از دانشمندان هسته ای کشور، بزرگ‎ترین دستاورد موفقیت ها و پیشرفت‎های دانشمندان جوان در عرصه علم و فناوری هسته ای را، ایجاد احساس عزت نفس و عزت ملی در کشور و ارائه الگویی به ملت‎های منطقه و جهان از توانایی یک ملت برای ایستادگی در مقابل فشارها، استقلال و توانایی شکستن انحصار علمی قدرت‎های استکباری دانستند و تأکید کردند: ملت ایران هیچ‎گاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود و به دنیا نیز ثابت خواهد کرد که سلاح هسته ای اقتدار آفرین نیست بلکه یک ملت با اتکاي به استعدادها و ظرفیت های بالای انسانی و طبیعی خود، توانایی شکستن اقتدار متکی به سلاح هسته ای را دارد.

رهبر انقلاب اسلامی وجود نیروی انسانی کارآمد، هوشمند، دانشمند، خوش‌فکر و پرانگیزه در کشور را یکی از نعمت های الهی برشمردند و افزودند: اگر چه پیشرفت‌های دانشمندان جوان در عرصه فناوری هسته ای ابعاد مختلفی دارد اما مهم‎ترین بُعد آن، ایجاد احساس عزت ملی و عزت نفس در ملت ایران است.
حضرت آیت الله خامنه ای، ایجاد روحیه عزت نفس در کشور را مرهون انقلاب اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: برخلاف تبلیغاتی که تلاش دارد بگوید ملت ایران و جوانان این کشور، «نمی توانند»، اما هر پیشرفت و دستاورد بزرگ علمی، بشارت می دهد که ملت ایران «می تواند».
ایشان دستاوردهای علمی و فناوری هسته ای را مرتبط با منافع ملی و آینده کشور ارزیابی کردند و افزودند: چند کشوری که به ناحق و با انحصار علمی، خود را بر دنیا مسلط کرده و نام خود را نیز جامعه جهانی گذاشته اند، از شکسته شدن این انحصار علمی به‌وسیله ملت‌ها هراسناک هستند و بخشی از جنجال آفرینی و هیاهوی آنها بر ضد ملت ایران نیز به همین دلیل است.
رهبر انقلاب اسلامی استفاده از علم برای زورگویی را بزرگ‎ترین جنایت بر ضد بشریت خواندند و تأکید کردند: اگر ملتها بتوانند بصورت مستقل در عرصه های هسته ای، هوا – فضا، فناوری، علمی و صنعتی به پیشرفت دست پیدا کنند، دیگر زمینه ای برای سلطه زورگویانه قدرتهای جهانی باقی نخواهد ماند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شکسته شدن انحصار علمی به‌وجود آمده به‌وسیله قدرت‌های سلطه گر، در ایران، خاطرنشان کردند: باید با اتکاي به خداوند متعال و بدون توجه به جنجال ها، مسیر پیشرفت‌های علمی در عرصه های مختلف به‌ویژه فناوری هسته ای با قدرت و جدیت ادامه پیدا کند.
ایشان هدف اصلی جنجال آفرینی قدرت‌های سلطه گر را، متوقف کردن حرکت پیشرفت علمی ملت ایران برشمردند و افزودند: شکی وجود ندارد که دستگاه‌های تصمیم ساز و تصمیم گیر در کشورهای مقابل ما، به خوبی می دانند که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست، زیرا جمهوری اسلامی ایران، از لحاظ فکری، نظری و فقهی داشتن سلاح هسته ای را گناه بزرگ می داند و اعتقاد دارد نگهداری چنین سلاحی نیز بیهوده، پرضرر و پرخطر است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران می خواهد به دنیا ثابت کند که داشتن سلاح هسته ای قدرت آفرین نیست و اقتدار از سلاح هسته ای به‌دست نمی آید بلکه می توان اقتدار متکی به سلاح هسته ای را درهم شکست و ملت ایران، این کار را خواهد کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه فشار، تحریم، تهدید و ترور نتیجه ای نخواهد داشت و ملت ایران به مسیر پیشرفت‎های علمی خود ادامه خواهد داد، افزودند: این فشارها و تحریم ها از یک جنبه نشان‌گر ضعف قدرت‎های استکباری است و در مقابل، ملت ایران را مستحکم تر خواهد کرد زیرا ملت از عصبانیت دشمن متوجه می شوند که راه و هدف را درست انتخاب کرده اند و به آن ادامه خواهند داد.
ایشان موضوع هسته ای را نیز یک بهانه خواندند و خاطرنشان کردند: تحریم ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است، در حالی‌که موضوع هسته ای، مربوط به چند سال اخیر است، بنابراین مشکل اصلی آن‎ها، ملتی است که تصمیم گرفته مستقل باشد، زیر بار ظلم نرود و ظالم را افشا کند و این پیام را به همه ملت‎ها نیز بدهد که این کار را انجام داده است و بیشتر هم انجام خواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: هنگامی که ملتی تصمیم می گیرد با توکل بر حمایت‌های الهی و تکیه بر قدرت درونی خود بایستد، هیچ مانعی نمی تواند جلوی او را بگیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای دانشمندان هسته ای کشور را به بالا بردن همت ها و انگیزه ها در مسیر پیشرفت های علمی توصیه کردند و افزودند: موضوع صنعت هسته ای فقط موضوع استفاده از آن در بخش‌های مختلف و ملی کشور نیست بلکه این حرکت به جوان‌ها، دانشمندان و ملت، عزم و تصمیم راسخ می بخشد زیرا ایستاده و پرانگیزه نگه داشتن ملت بسیار مهم است.
در ابتدای این دیدار آقای دکتر عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، گزارشی از دستاوردهای جدید صنعت هسته ای و همچنین تلاشهای انجام گرفته برای بومی سازی این دانش و استفاده از آن در بخش‌های پزشکی به‌ویژه تولید رادیو دارو و مطالعات کشاورزی ارائه کرد.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!