خط رسانه‌های غربی براي شیعه و سنی‎کردن مسئله بحرين/ جوانان نگذارند استبداد جهاني، انقلاب‌ها را از آن‌ها بربايد

0

 

صدها نفر از جوانان 73 کشور جهان از جمله جوانان مصر، تونس، لیبی، لبنان، یمن، بحرین و فلسطین صبح امروز (دوشنبه) در فضایی صمیمانه و لبریز احساسات اسلامی و انقلابی، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار پس از سخنان نمایندگان جوانان چندین کشور اسلامی منطقه، قیام ملت‎های مسلمان بر ضد دیکتاتوری‎های وابسته را پدیده ای بسیار مبارک و بسیار مهم و مقدمه قیام علیه “دیکتاتوری جهانی شبکه فاسد و خبیث صهیونیستی و استکباری” خواندند و تأکید کردند: در آفاق روشن این حرکت مبارک، امت اسلامی، به حول و قوه الهی بار دیگر در اوج عزت و استقلال و اقتدار قرار خواهد گرفت.

در آغاز این دیدار، آقای “ضیاء الدین مورو” از جوانان انقلابی تونس با اشاره به ویژگی انقلاب مردم تونس به عنوان آغازگر انقلاب‌های منطقه، گفت: این انقلاب، یک انقلاب مستقل و مردمی بود که هیچ حزب و گروه سیاسی در شکل گیری آن نقش نداشتند.

وی با تأکید بر اینکه سرنگونی حکومت بن علی، پایان کار نیست، خاطرنشان کرد: مردم تونس بر تحقق کامل اهداف انقلاب تأکید دارند و جوانان انقلابی، موضوع فلسطین و آزادی آن را، مسئله اصلی انقلاب خود می دانند.

آقای ضیاء الساوی از جوانان انقلابی مصر با اشاره به برخی فضاسازی‌ها درباره هویت انقلاب مردم مصر گفت: مردم مصر این انقلاب را از مساجد شروع کردند و شعارهای آنها الله اکبر و شعارهای اسلامی و ضد صهیونیستی بود. وی افزود: هدف انقلاب مصر، فقط رسیدن به آزادی و عدالت اجتماعی نبود بلکه هدف نهایی، استقلال حقیقی مصر و رهایی از هم پیمانی با امریکا و صهیونیزم است.

آقای ضیاء الساوی خاطرنشان کرد: سرنگونی حکومت مبارک اولین گام انقلاب مصر بود و مردم مصر مصمم به تحقق اهداف کامل این انقلاب از جمله لغو پیمان ننگین کمپ دیوید و پاکسازی حکومت از بقایای رژیم سابق هستند.

آقای عبدالله عبده علاو از جوانان انقلابی یمن با اشاره به انگیزه های قوی اسلامی در انقلاب مردم یمن گفت: ما به ایران علم و فناوری، ایران نوآوریها و ایران مقاومت و ایستادگی آمده ایم تا از تجربیات انقلاب اسلامی برای مبارزه با امریکا و ظلم و استبداد استفاده کنیم.

آقای احمد حسن حجیری از جوانان انقلابی بحرین نیز سخنان و اشعاری در وصف احساسات پاک و انقلابی مردم بحرین و غربت جوانان و شهدای این انقلاب بیان کرد.

آقای محمد علی محمد عواظ از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در سخنانی با يادآوري محوریت موضوع فلسطین در همایش بین المللی جوانان و بیداری اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تعیین روز جهانی قدس، خون تازه ای به کالبد آرمان های فلسطین دمیده شد.

آقای خالد السالم از جوانان انقلابی لیبی، انقلاب لیبی را “انقلاب تکبیر” نامید و گفت: این انقلاب با تکبیر آغاز شد و با تکبیر هم ادامه خواهد یافت. وی ضمن تأکید بر لزوم استفاده مردم لیبی از تجربیات انقلاب اسلامی ایران در مقابله با امریکا، خاطرنشان کرد: انقلاب مردم لیبی از لحاظ مردمی بودن بسیار شبیه انقلاب اسلامی مردم ایران است.

خانم فاطمه مغنیه فرزند شهید عماد مغنیه از رهبران حزب الله لبنان نیز به عنوان آخرین سخنران تأکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) سرآغاز و منشأ بیداری اسلامی و انقلاب‌های کنونی در منطقه است.

در این دیدار پس از سخنان نمایندگان جوانان تونس، مصر، یمن، بحرین، فلسطین، لیبی و لبنان، حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی، جوانان کشورهای اسلامی را حاملان بشارت‌های بزرگ برای آینده امت اسلامی خواندند و افزودند: بیداری جوانان سرتاسر جهان اسلام، امید به بیداری عمومی ملت‌های مسلمان را افزایش داده است.

رهبر انقلاب، تاریخ بشر را بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی و در آستانه‌ي تحولی عظیم برشمردند و تأکید کردند: بشریت از همه مکاتب و ایدئولوژی‌های مادی اعم از مارکسیسم، لیبرال دمکراسی و ناسیونالیسم سکولار عبور کرده و در آغاز دوران جدیدی است که بزرگ‌ترین نشانه‌ي آن، توجه ملت‌ها به خدای متعال، استمداد آن‌ها از قدرت لایزال الهی و اتکای ملت‌ها به وحی است.

ایشان با اشاره به “تسلط شبکه دیکتاتوری پیچیده، خطرناک، فاسد و شیطانی صهیونیست‌ها و قدرت‌های استکباری” بر جهان افزودند: قیام ملت‌های منطقه علیه دیکتاتورهای وابسته، جزيی از مبارزه بشریت با دیکتاتوری جهانی صهیونیست‎هاست و جامعه بشری با پشت سر گذاشتن پیچ بزرگ تاریخی، از سیطره این دیکتاتوری خطرناک رها می شود و این تحول عظیم براساس وعده صادق پروردگار، به آزادی ملت‎ها و حاکمیت ارزش‌های معنوی و الهی منجر خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به کسانی که ممکن است پیروزی بر شبکه دیکتاتوری جهانی صهیونیست‌ها را غیرممکن بدانند، خاطرنشان کردند: قبلاً نیز اگر کسی از پیروزی جوانان مؤمن حزب الله بر ارتش رژیم صهیونیستی سخن می گفت و یا از ذلت طاغوت مصر و تحولات عجیب شمال افریقا حرف می زد، خیلی ها باور نمی کردند، همچنان‌که استقامت، پیروزی و پیشرفت جمهوری اسلامی نیز برای برخی ها قابل باور نبود اما قدرت فائقه پروردگار، خود را در این پیروزی‎ها و تحولات شگفت نشان داد.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور هوشیارانه و استقامت ملت‌ها در میدان را زمینه‌ساز تحقق بدون تردید نصرت‌های الهی خواندند و افزودند: در پرتو تحقق وعده های پروردگار، صهیونیست‌ها، شیطان بزرگ امریکا و قدرت‌های غربی امروز در مقابل بیداری اسلامی احساس ناتوانی می کنند و این احساس ضعف و شکست هر روز بیشتر خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، تحولات کشورهای اسلامی را “آغاز راه نجات و سعادت”، برشمردند و افزودند: مهم این است که پیروزی‌های به‌دست آمده را پایان راه ندانیم و با ادامه مجاهدت و تکیه بر عزم و اراده ملت‎ها، و اتکا و حسن ظن به خدای قادر متعال، مبارزه با زورگویان جهانی و عوامل آنها را ادامه دهیم.

ایشان با اشاره به پیشرفت‎های چشمگیر علمی جمهوری اسلامی در عرصه های هسته ای، زیست فناوری، پزشکی و عرصه های دیگر افزودند: جوانان مؤمن این سرزمین، در اوج ناباوری دشمنان و به رغم همه کارشکنی های آنان، به پیشرفت‎هایی دست یافته اند که می تواند برای جوانان همه ملت‎های اسلامی، درس آموز باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری تلاش مستبدان جهانی برای تلقین دو باور غلط در افکار عمومی ملت‏های مسلمان افزودند: دشمنان امت اسلامی با تزریق احساس ناتوانی در ملت‎های مسلمان و تلقین غیرقابل شکست بودن قدرت‌های جهانی، حدود دو قرن است که ملت‌های مسلمان را عقب نگه داشته اند اما امت اسلامی امروز بیدار شده و درک کرده است که هر دو تصور، صد در صد غلط است و ملت‎های مسلمان قادرند مجد و عظمت تمدن اسلامی را بار دیگر احیا کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، قرن حاضر را قرن اسلام و معنویت برشمردند و افزودند: اسلام، عقلانیت و معنویت و عدالت را همراه یک‏دیگر به ملت‌ها هدیه می دهد و تعالیم پروردگار بر اسلامِ عقلانیت و تفکر و تدبر، اسلامِ توکل بر خدا، اسلامِ جهاد و اسلامِ کار و اقدام، تأکید می‌كند.

حضرت آیت الله خامنه ای با يادآوري تلاش استکبار برای جبران صدمات و ضربات ناشی از قیام ملت‌ها در مصر و تونس و لیبی و دیگر کشورهای اسلامی افزودند: دشمن مشغول طراحی و توطئه است و ملت‌های اسلامی به‌خصوص جوانان امت اسلامی که موتور بیداری اسلامی هستند، باید با هوشیاری و مراقبت کامل و استفاده از تجربیات دیگران، اجازه ندهند شبکه استبداد جهانی، انقلاب‏ها را از آنها برباید و راه‎های حال و آینده را منحرف کند.

ایشان تجربیات 32 ساله جمهوری اسلامی در مقابله با انواع توطئه های امریکا و دیگر دشمنان اسلام را یادآور شدند و افزودند: مستکبران برای شکست جمهوری اسلامی هرکاری که از دست‎شان برآمده انجام داده اند اما تاکنون در همه مراحل از ملت ایران تودهنی خورده اند و از این به بعد نیز جز شکست و ناکامی چیزی نصیب‎شان نخواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای ایجاد اختلاف میان امت اسلامی را از جمله مکاید دشمنان خواندند و افزودند: نهضت بیداری اسلامی، شیعه و سنی نمی شناسد و پیروان همه مذاهب اسلامی، با وحدت و هم‌دلی در میدان مبارزه هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اصول مشترکِ فراوان ملت‌های اسلامی خاطرنشان کردند: ملت‌های مسلمان با یک‌دیگر تمایزاتی نیز دارند و با توجه به تفاوت‎های جغرافیایی، تاریخی و اجتماعی هیچ الگوی واحدی برای همه کشورهای اسلامی وجود ندارد، اما مهم این است که همه، با سیطره شیطانی صهیونیست‏ها و امریکایی ها مخالفند و وجود غده سرطانی اسرائیلی را بر نمی تابند.

ایشان در ترسیم یک شاخص برای قضاوت درباره رویدادها و حوادث افزودند: هر جا فعالیتی و طرحی وجود دارد که به نفع اسرائیل و امریکاست، باید هوشیار باشیم و آن را حرکتی بیگانه و مخالف منافع ملت‌ها بدانیم و هر جا حرکتی اسلامی، ضد صهیونیستی، ضد استکباری، ضد استبدادی و ضد فساد هست، همه ملت‌های مسلمان در تأیید و تقویت آن، همراه و هم‌دل خواهند بود.

رهبر انقلاب به عنوان یک نمونه به تلاش‌های دستگاه‎های رسانه ای جهان برای منزوی کردن مردم بحرین اشاره کردند و افزودند: رسانه های غربی و یا وابسته به غرب، می خواهند با اختلاف افکنی و خط کشی، مسئله بحرین را شیعه و سنی کنند اما هیچ فرقی میان حرکت‎های بیداری اسلامی در کشورهای مختلف وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای، توکل و حسن ظن به خدا و حفظ وحدت را رمز پیروزی دانستند و با استناد به فرمان پروردگار به پیامبر درباره استقامت و پایداری افزودند: امت اسلامی در پرتو این فرمان الهی، بدون توقف، راه خود را ادامه می دهد.

ایشان آینده امت اسلامی را بسیار روشن برشمردند و با اشاره به امکانات انسانی، مادی و غیر مادی جهان اسلام تأکید کردند: ملت‎های اسلامی با حفظ تفاوت‎ها و تمایزها در زیر چتر واحد دعوت الی الله قرار دارند و جوانان امت اسلامی، به اذن الهی، روزگار مجد و عزت و اقتدار امت اسلامی را شاهد خواهند بود و این افتخارات عظیم را به نسل‌های بعد، منتقل خواهند کرد.

در ابتداي اين ديدار، آقاي دكتر ولايتي دبيركل مجمع جهاني بيداري اسلامي با يادآوري حضور 1200 جوان انقلابي از 73 كشور جهان در همايش بين المللي جوانان و بيداري اسلامي گفت: شركت كنندگان در اين همايش در شش كميسيون تخصصي به بررسي اين موضوعات پرداختند: “مباني نظري و فكري و عوامل پيشرفت بيداري اسلامي”، “حاكميت اسلام، الگوها، دستاوردها و جوانان”، “استكبار جهاني، آمريكا و صهيونيزم در مواجهه با موج بيداري اسلامي”، “جوانان، مقاومت فلسطين و بيداري اسلامي”، “آسيب شناسي فرصت ها و تهديدهاي پيش روي بيداري اسلامي” و “چشم انداز و افق هاي آينده بيداري اسلامي”.

آقاي ولايتي افزود: شركت كنندگان در همايش جوانان و بيداري اسلامي بر ضرورت مقابله با توطئه هاي استكبار جهاني به‌ويژه تبليغات دروغين رسانه اي استكبار در مورد اهداف حركت‌هاي اسلامي و همچنين تلاش براي گسترش گفتمان مردم سالاري ديني، عدالت طلبي و آزادي‌خواهي تأكيد كردند.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!