متن بیانات امام خامنه ای مد ظله در اجتماع مردم گیلان غرب

0

عصر دومین روز از سفر كرمانشاه؛ در پادگان لشكر 81 زرهى كرمانشاه‌

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

به همه‌ى فرماندهان عزيز و آحاد يگانهاى مستقر در اين ميدان و همه‌ى نيروهاى مسلح فداكار و شجاع در استان كرمانشاه، از ارتش، سپاه، بسيج، نيروى انتظامى و عشاير، درود ميفرستم و از خداوند متعال توفيقات روزافزون براى همه‌ى شما مسئلت ميكنم.

اين پادگان و اين منطقه، يادآور خاطرات بسيار شكوهمندى است. دلاورمردان، فداكاران، كسانى كه دلهاشان لبالب از عشق به اسلام و ايران عزيز بود، در اين منطقه فداكارى‌ها كردند. همت آنان بر كوه‌هاى استوار اين منطقه فائق آمد. دشمن مسلحِ مؤيدِ از سوى شياطين را به مدد الطاف الهى و نزول ملائكه‌ى الهى توانستند شكست بدهند و براى كشورشان آبرو، حيثيت، عزت و مصونيت به وجود بياورند. ياد آن روزها را فراموش نخواهيم كرد. آن روزها براى ما درس است و همواره اين نويد را به خودمان داديم و ميدهيم كه جوانان ما، عزيزان ما، نيروهاى مسلح ما در سازمانهاى مختلف، روزبه‌روز آمادگى‌شان، ايمانشان، عزم و تصميمشان، بيشتر، پيشتر و استوارتر خواهد شد.

نيروهاى مسلح اين امتياز را در بين همه‌ى خدمتگزاران اسلام و كشور دارا هستند كه اولاً حافظ امنيتند. اگر امنيت از يك كشورى، از يك ملتى سلب شود، راه همه‌ى پيشرفتها به روى او بسته خواهد شد. امنيت، بستر و فضاى اساسى و لازم و حياتى براى همه‌ى كارهاست. علم، پيشرفت، تكنولوژى، ثروت و معنويت در سايه‌ى امنيت حاصل خواهد شد. نيروهاى مسلح نظام جمهورى اسلامى ايران، حافظان امنيتند؛ وظيفه‌ى خود را حفظ امنيت مرزهاى كشور و فضاى عمومى كشور ميدانند؛ و اين امتياز بزرگى است.

دومين امتياز نيروهاى مسلح اين است كه در عرصه‌ى خدمت، جان خود را در كف ميگيرند و به ميدان مى‌آيند. جوانان و فرماندهان و رزمندگان نيروهاى مسلح، در عرصه‌ى خدمت، خود را با شوق آماده‌ى فداكارى ميكنند و وارد ميشوند؛ اين خاصيت ايمان اسلامى آنهاست. اينجا خبرى از تحميل نيست، خبرى از فشار نيست؛ اينجا انگيزه از درون ميجوشد.

اگر قدرتهاى مادى دردسرِ اعصابِ فروريخته‌ى سربازان خود را در مناطق گوناگون عالم دارند، نيروهاى مسلح جمهورى اسلامى از اين امتياز و افتخار برخوردارند كه نيروهاى آنها با انگيزه‌ى ايمان در ميدان حاضر ميشوند؛ اين امتياز بزرگى است. جانبازى، فداكارى و آمادگى براى دادن جان، اينهاست كه پوشيدن لباس مقدس رزمندگى و نظامى را براى هر انسانى داراى افتخارى بزرگ ميكند؛ اين را قدر بدانيد، به آن بباليد و به شرائط آن عمل كنيد.

عزيزان من! نظام جمهورى اسلامى و ملت بزرگ ايران و كشور عزيز ما در طول سه دهه‌ى گذشته نشان داده است كه داراى اقتدار روزافزون است. جنگ تحميلىِ هشت ساله بر كشور ما و مردم ما به همه نشان داد كه تهاجم به جمهورى اسلامى پرهزينه است. فقط رژيم صدام در مقابل ما نبود؛ رژيم صدام و نيروهاى مسلح صدامى از سوى شياطين بزرگ عالم و شيطان بزرگ – آمريكا – تأييد ميشد، حمايت ميشد. شكست نيروهاى مهاجم به كشور ما، در واقع شكست عمده قواى قدرتهاى مسلح عالم و سياستهاى شيطانى آنها بود؛ فهميدند با كى طرفند؛ با نظام اسلامى. مردم شجاع كشورمان پشتيبان نيروهاى مسلح بوده‌اند و هستند. خداى متعال به شما كمك ميكند؛ دلهاى مردم را نسبت به شما مهربان كرده است. امروز نيروهاى مسلح در چشم مردم، محترم و داراى تكريمند. اينها امتيازات بزرگى است.

برادران عزيز! جوانان عزيز! فرماندهان محترم! وظيفه‌ى امروز ملت ما يك وظيفه‌ى خطير و حساسى است. امروز فرصتهاى بسيارى در مقابل ما قرار دارد. قدرتهاى استكبارى با سياستهاى گوناگون سعى ميكنند ايران‌هراسى و اسلام‌هراسى را در دنيا توسعه بدهند. مى‌بينيد كارهاى گوناگون آنها را. براى ايران‌هراسى، براى اسلام‌هراسى، شيوه‌هاى احمقانه، ابلهانه، بارها تكرار شده و بى‌خاصيتى آنها نشان‌داده‌شده، مجدداً به وسيله‌ى سياستگذاران درمانده و پريشان غربى و همپيمانانشان تكرار ميشود. اين شيوه‌ها تاكنون نتيجه‌اى نداشته است. اينها نتوانسته‌اند مقصود شيطانى خود را عمل كنند.

امروز ايران، ملت ايران، نيروهاى مؤمن كشور ما در چشم كشورهاى اسلامى عزيزند؛ امروز نظام جمهورى اسلامى در چشم ملتهاى منطقه عزيز است؛ اين درست نقطه‌ى مقابل آن سياستى است كه آنها خواسته‌اند اعمال كنند. باز هم اين سياستها را تكرار ميكنند، باز هم تودهنى خواهند خورد؛ باز هم آزموده‌ها را مى‌آزمايند، باز هم طعم تلخ شكست را خواهند چشيد.

امروز رژيم مستكبر آمريكا دچار مشكلات است. باتلاق فراهم‌آورده‌ى به دست خودشان در مناطق گوناگون، آنها را دارد غرق ميكند. رژيم آمريكا نميتواند از باتلاقى كه به دست خودش در افغانستان به وجود آورده، خودش را خارج كند؛ چون راهش را بلد نيست. آنها نميتوانند خودشان را خلاص كنند. با راه‌هاى مادى، با نگاه مادى، با نگاه متكبرانه، با روحيه‌ى تجاوزكارانه و طلبگارانه نميشود در دنيائى كه امروز مردم در آن بيدارند، كارها را پيش برد. كار، با منطق، با عقل، با معنويت پيش ميرود؛ اين همان روشى است كه نظام جمهورى اسلامى در پيش گرفته.

عزيزان من! خوشوقت باشيد، خوشحال باشيد. ان‌شاءاللَّه مشمول رحمت الهى هستيد، مشمول تأييدات الهى هستيد. خداى متعال به شما كمك ميكند. آياتى را در ابتداى مراسم تلاوت كردند: «انّ الّذين قالوا ربّنا اللَّه ثمّ استقاموا تتنزّل عليهم الملائكة الّا تخافوا و لا تحزنوا»؛(1) بيم نكنيد، اندوهگين نشويد، خدا با شماست. «نحن اوليائكم فى الحياة الدّنيا و فى الاخرة»؛(2) فرشتگان در همين دنيا هم به امر پروردگار پشتيبان شما هستند.

پروردگارا ! تو را به اوليائت، به كلام مقدس قرآن و به روح مؤمن شهيدان سوگند ميدهيم، ما را روزبه‌روز به عهد و پيمانى كه با تو بسته‌ايم، پايبندتر قرار بده. پروردگارا ! اين جوانان عزيز را، اين فرماندهان مسئول و متعهد را مشمول لطف و رحمت و هدايت خود قرار بده. ارواح شهيدان ما را با اوليائشان، با پيغمبر و شهداى كربلا محشور كن.

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

1) فصلت: 30
2) فصلت: 31

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!