جامعه بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نمی‌رسد

0

خبرگزاری فارس: ‌رهبر انقلاب اسلامی‌ دیدار با خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان را یکی از با عظمت‌ترین دیدارها خواندند و تأکید کردند: روحیه ایثارگری نجات‌بخش یک کشور و ملت است و هیچ جامعه‌ای بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نخواهد رسید.

خبرگزاری فارس: جامعه بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نمی‌رسد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در دومین روز از سفر رهبر انقلاب اسلامی به کرمانشاه، ‌خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.
رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، دیدار با خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان را یکی از با عظمت‌ترین دیدارها خواندند و تأکید کردند: روحیه ایثارگری نجات‌بخش یک کشور و ملت است و هیچ جامعه‌ای بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نخواهد رسید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه یکی از ابعاد و جهات روحیه ایثارگرانه، شناخت نیاز لحظه و عمل به وظیفه است، افزودند: کیمیای هوشمندی و موقعیت‌شناسی شهدا و ایثارگران، نقطه برجسته‌ای است که به عنوان یک درس بزرگ، همواره مورد نیاز کشور است.
ایشان بروز غفلت در جامعه و تشخیص ندادن نیاز لحظه را نتیجه استفاده نکردن از ظرفیت عظیم مردم دانستند و خاطرنشان کردند: حصار مستحکم در دفاع از هویت و عزت یک ملت و نجات کشور از توطئه‌ها، در گرو آگاهی مردم و نقش دادن آگاهانه به آنان است.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: نظام ایران، جمهوری اسلامی به معنای مردم‌سالاری اسلامی است که لازمه آن نقش‌آفرینی واقعی مردم در همه عرصه‌ها و استفاده غیر صوری از ظرفیت مردم است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تجلیل از صبر و بصیرت خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان خاطرنشان کردند: صبر و بصیرت یگانه عامل رسیدن به قله‌ها است و اگر ملتی دارای این دو ویژگی ممتاز بود، قطعاً در تشخیص هدف‌ها و مسیر رسیدن به این هدف‌ها دچار تردید و سردرگمی نخواهد شد.
ایشان با یادآوری نگاه بصیر و نافذ امام راحل (ره) افزودند: هنگامی که همه چیز در ظاهر ناامیدکننده و غیرقابل دست یافتنی بود، امام بزرگوار (ره) سخن از امید و پیشرفت و موفقیت می‌گفتند و در نهایت هم، همه ناباورانه، شاهد تحقق این سخنان بودند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیچیده‌تر شدن تحولات و مسائل، هوشمندی و وظیفه‌شناسی بهنگام نیاز را بسیار ضروری خواندند و تأکید کردند: به لطف خداوند امروز هوشمندی مردم متعهد، مؤمن و معتقد ایران و پایبندی آنان به آرمانها بسیار زیاد است.
در ابتدای این دیدار تعدادی از خانواده‌های شهدا و جانبازان، رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس، حماسه سرایان و فرزندان شهدا در استان کرمانشاه، مطالب، اشعار و دل‌نوشته‌هایی را در خصوص دوران دفاع مقدس و مقام شهدا قرائت کردند.
‌زریبافان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار گزارشی از شهدا، جانبازان و آزادگان استان کرمانشاه ارائه کرد.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!