انتظار و مهدويت در بيانات مقام معظم رهبري

0

امروز با انقلاب اسلامى ما كه در خط ايجاد عدالت در سطح جهان است انقلاب حضرت مهدى ( ارواحنا فداه ) يك گام بزرگ به هدف خود نزديك شد. نه فقط بوجود آمدن حكومت اسلامى آن عاقبت موعود را به عقب نمى‏اندازد بلكه آن را تسريع هم مى‏كند و اين است معناى انتظار .

 

 

 

 

* انقلاب ايران، امتداد حركت انبياء و مقدمه‏ ظهور امام عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف)
—————————————————————————————————-
انقلاب ما در راه آن هدفى كه امام زمان براى تأمين آن هدف مبعوث مى‏شود و ظاهر مى‏شود يك مقدمه‏ى لازم و يك گام بزرگ بوده . ما اگر اين گام بزرگ را برنمى‏داشتيم، يقينا ظهور ولى‏عصر ( صلوات الله عليه و عجل الله تعالى فرجه الشريف ) به عقب مى‏افتاد. شما مردم ايران و شما مادران شهيد داده و پدران داغدار و افرادى كه در طول اين مبارزه زحمت كشيديد بدانيد ؛ و شما اى امام بزرگوار امت بدانيد (كه بهتر از همه‏ى ما مى‏دانيد) شما موجب پيشرفت حركت انسانيت به سوى سرمنزل تاريخ و موجب تسريع در ظهور ولى‏عصر ( صلوات الله عليه ) شديد. شما يك قدم اين بار را به منزل نزديكتر كرديد. با اين انقلاب كه مانع را كه همان دستگاه و نظام پليد ظلم در اين گوشه‏ دنيا بود و سرطان بسيار خطرناك و موذى و آزاردهنده‏اى بود اين را كنديد و قلع و قمع كرديد. (1)

* جمهورى اسلامى ، نمونه‏ كوچك از حكومت جهانى مهدوى
——————————————————————-
جمهورى اسلامى نتيجه‏ى برداشت صحيح از اعتقاد به امام زمان و الگوى كوچكى براى آن حكومت عظيم جهانى است. (2)

* انقلاب اسلامى ، از بين برنده‏ مفهوم انتظار مخرب
———————————————————-
كسانى كه مغرض و يا نادان بودند، اين طور به مردم ياد داده بودند كه انتظار، يعنى اين كه شما از هر عمل مثبت و از هر اقدام و هر مجاهدت و هر اصلاحى دست بكشيد و منتظر بمانيد تا صاحب عصر و زمان خودش بيايد و اوضاع را اصلاح كند و مفاسد را برطرف نمايد! انقلاب، اين منطق و معناى غلط و برداشت باطل را، يا كمرنگ كرد و يا از بين برد. (3)

* انقلاب اسلامى ، نمونه‏ كوچكى از انقلاب مهدوى
——————————————————–
همه‏ى خصوصياتى كه در ظهور مهدى (عليه‏السلام) هست در يك مقياس كوچك در انقلاب اسلامى ملت ايران هم هست. در آنجا هم مخاطب حضرت بقية الله همه‏ مردم عالمند؛ يعنى در آن لحظه‏اى كه به خانه‏ى كعبه پشت مى‏دهد و تكيه مى‏كند و دعوت خود را با صداى بلند فرياد مى‏كند، صدا مى‏زند «يا اهل العالم» . انقلاب اسلامى ما هم، از آغاز اعلام كرد كه مخصوص يك ملت و يك قوم و يك كشور نيست، همچنانى كه آن بزرگوار با همه‏ قدرت‏هاى بزرگ جهان ستيزه مى‏كند و در مى‏افتد، انقلاب ما هم با دست خالى و فقط با تكيه به نيروى ايمان با همه‏ قدرت‏هاى عظيم جهانى مقابل شد. همان طورى كه ظهور حضرت مهدى هم حساب‏هاى مادى و معمولى را به هم مى‏ريزد، انقلاب ما هم همه‏ى حساب‏ها را به هم ريخت. (4)

* هم‏نوايى شعارهاى انقلاب اسلامى با انقلاب امام عصر(عج)
——————————————————————-
شعارهايى كه امام زمان (عجل الله تعالى فرجه ) بر سر دست خواهد گرفت و عمل خواهد كرد ، امروز شعارهاى مردم ماست؛ شعارهاى يك كشور و يك دولت است . اين خودش يك گام بسيار بلندى به سوى اهداف امام زمان است .(5)

* انقلاب اسلامى ، مقدمه پيدايش حكومت فراگير مهدوى
—————————————————————
سال‏ها ما كوشش مى‏كرديم تا به مردم تفهيم كنيم حضرت مهدى(عج) در يك زمينه‏ مساعد و مناسبى ظهور خواهد كرد نه در يك زمينه نامساعد؛ اما كسانى بودند كه در آن زمان فكر مى‏كردند دنيا بايد پر از ظلم و جور شود تا اينكه حضرت مهدى (عج) بيايد. در حالى كه ما مى‏گفتيم چون حكومت حضرت مهدى (عج) يك حكومت اسلامى صددرصد مى‏باشد، قبل از اين صددرصد مى‏بايستى ده‏درصد، بيست‏درصد، سى‏درصد، هفتاددرصد، نوددرصد بوجود بيايد تا اينكه به آن صددرصد برسيم و لذا شما الان مى‏بينيد حكومت ما چند درصد حكومت اسلامى است. هر چه هست به همين ترتيب پيش خواهد رفت تا اينكه حكومت مهدى (عج) برسد؛ كه آن حكومت صددرصد اسلامى است، آن هم نه فقط در اين نقطه از عالم بلكه در همه جا. (6)

* انقلاب اسلامى ، ترجمان انتظار واقعى
——————————————-
امروز با انقلاب اسلامى ما كه در خط ايجاد عدالت در سطح جهان است انقلاب حضرت مهدى ( ارواحنا فداه ) يك گام بزرگ به هدف خود نزديك شد. نه فقط بوجود آمدن حكومت اسلامى آن عاقبت موعود را به عقب نمى‏اندازد بلكه آن را تسريع هم مى‏كند و اين است معناى انتظار . (7)

* انقلاب اسلامى ، راهى به سوى ظهور امام عصر(عج)
———————————————————–
اين راه گرچه كوتاه مدت نيست، اما همان راهى است كه بالاخره به نجات بشريت منتهى خواهد شد. همان راهى است كه ان‏شاءالله زمينه‏هاى ظهور مهدى موعود (صلوات الله عليه و عجل الله فرجه ) را فراهم خواهد كرد. (8)

* هدايت امام عصر (عج) ، شرط موفقيت ما در احياى تمدن اسلامى
————————————————————————-
با ملتى كه ايستاده و به نيروى خود تكيه كرده است ، هيچ كارى نمى‏توانند بكنند. همه‏ راه‏ها به روى آن‏ها بسته است. اگر سخت‏گيرى كنند، آن‏ها ضرر مى‏كنند. اگر فشار وارد بياورند، آن‏ها ضرر مى‏كنند. اگر حمله كنند، آن‏ها ضرر مى‏كنند؛ چون جوهر ايستادگى و مقاومت در يك ملت ، جوهر نفيس و گران‏قدرى است. با همين جوهر است كه ملت ايران به فضل پروردگار ، با هدايت الهى با كمك‏هاى معنوى غيبى و با ادعيه‏ زاكيه و هدايت‏هاى معنوى ولى الله الاعظم ( ارواحنا فداه ) خواهد توانست تمدن اسلامى را بار ديگر در عالم سربلند كند و كاخ باعظمت تمدن اسلامى را برافراشته نمايد. اين ، آينده قطعى شماست. جوانان، خودشان را براى اين حركت عظيم آماده كنند. نيروهاى مؤمن و مخلص، اين را هدف قرار دهند. (9)

* حكومت مهدوى ، الگوى حركت انقلاب
——————————————-
به آينده روشن بشريت اعتقاد داريم و ويژگى‏هاى اجمالى اين حكومت نيز براى ما به وضوح روشن است. با برخوردارى از اين شناخت است كه ما خود را براى تحقق آن آماده مى‏سازيم و اعتقاد داريم كه بايد حركتمان با الهام از اين الگوى ارزنده در جهت تشكيل و تحقق آن باشد. (10)

* حكومت امام عصر (عج) ، معيار عملى جمهورى اسلامى
—————————————————————
در نظام اسلامى كه مظهر كامل آن، حكومت حضرت بقية الله (ارواحنا فداه) است، فريب و حيله‏گرى براى جلب آراء مردم، خودش جرم است. استفاده از قدرت براى به دست آوردن پول، يكى از بزرگترين جرايم است. آن جا ياران حضرت مهدى موظفند در سطوح پايين زندگى كنند. نظام اسلامى ما پرتو كوچكى از آن حقيقت درخشان است. ما هرگز اين ادعا را نكرديم و نمى‏كنيم ؛ اما بايد نشانه‏اى از او داشته باشيم. در نظام اسلامى ، مراكز قدرت و كسانى كه دستگاه‏هاى مختلف و مديريت‏ها و امضاءها را در اختيار دارند، بايد به جمع ثروت شخصى براى خود، به عنوان يك گناه نگاه كنند… . اگر خداى نكرده چنين چيزى براى ملت ما رواج پيدا كند، يك فاجعه است. اين چيزى است كه با نظام اسلامى و با انتظار مهدى موعود كاملا منافات دارد.(11)

* خدمت به انقلاب، مصداق انتظار ظهور
——————————————-
هر قدمى كه در راه استوارى اين انقلاب اسلامى برمى‏داريد يك قدم به ظهور مهدى نزديك‏تر مى‏شويد. (12).

پي نوشت ها :

1- در مكتب جمعه ، صص 202 و 201، 59/4/6
2- خطبه‏هاى نماز جمعه، رسالت 67/1/12
3- سخنرانى در ديدار با اقشار مختلف مردم و ميهمانان داخلى و خارجى شركت كننده در سمينار » تبيين حكم تاريخى حضرت امام خمينى (ره) « ، در سالروز ميلاد امام عصر (عج) ، 69/12/11
4- در مكتب جمعه، ص 250، 60/3/29
5- در سالروز ميلاد خجسته امام زمان (عج)، 79/8/22
6- مصاحبه‏ها، ص 223، 1360ش
7- در مكتب جمعه ، ص 250، 60/3/29
8- در سالروز عيد سعيد غدير خم ، 79/12/24
9- در ديدار ايثارگران ، در سالروز ورود آزادگان به ميهن اسلامى ، 76/5/29
10- خطبه‏هاى نماز جمعه تهران، رسالت 66/1/21
11- در ديدار اقشار مختلف مردم به مناسبت نيمه شعبان در مصلاى تهران ، 81/7/30
12- در مكتب جمعه، ص 251، 60/3/29

 

خبرگزاری فارس

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!