اندیشه ساخت هیکل و ماجرای گوساله قرمز

0
 
  زمانی که واقعیت های درونی امتی که خود را ملت برگزیده خداوند بر روی زمین می داند ، برملا می شود انسان شگفت زده می شود. برای مثال به مساله ازدواج دختر “دیوید بن گوریون” اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره می کنیم که بسیار تامل برانگیز است. قضیه از این قرار است که خاخام اعظم اسراییل با ازدواج دختر بن گوریون با یک افسر یهودی مخالفت کرد چرا که معتقد بود مادر این دختر یک مسیحی است.
 
 
 


 

تناقض در مبانى اندیشه ساخت هیکل سلیمان

 زمانی که واقعیت های درونی امتی که خود را ملت برگزیده خداوند بر روی زمین می داند ، برملا می شود انسان شگفت زده می شود. برای مثال به مساله ازدواج دختر “دیوید بن گوریون” اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره می کنیم که بسیار تامل برانگیز است. قضیه از این قرار است که خاخام اعظم اسراییل با ازدواج دختر بن گوریون با یک افسر یهودی مخالفت کرد چرا که معتقد بود مادر این دختر یک مسیحی است. این امر باعث شد بن گوریون  مدارکی دال بر گرویدن همسرش به آیین یهود ارائه دهد اما خاخام تمام آنها را رد کرد و تمام تلاش های نخست وزیر و هواداران وی و مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی برای انجام این ازدواج بی نتیجه ماند.

اما مساله اصلی ، موضوع ازدواج دختر بن گوریون نیست بلکه مساله ، علل نهفته در ورای این اقدام دینی است و ممانعت قاضی دینی با ازدواج این دختر با یک مرد یهودی است چرا که از نظر خاخام اعظم ، مادر دختر یک مسیحی است و دخترش بنا بر آیین یهود یک نصرانی به شمار می رود حتی اگر پدرش نخست وزیر رژیم صهیونیستی باشد!!!.

این همان اصلی است که اجازه نداد دختر بن گوریون با یک مرد یهودی ازدواج کند زیرا آیین یهود، یهودی دانستن فرزندان مادران غیر یهودی را حرام می داند.
استاد “عثمان سعید العانی” در بحثی با عنوان “هیکل سلیمان ، واقعیت یا توهم” به اثبات بطلان ادعای یهودیان در زمینه بازسازی هیکل حضرت سلیمان (ع)  پرداخت. وی در این باره گفت : “سلیمان بن داوود” یهودی نیست چرا که بنا بر مطالب کتاب عهد قدیم مادرش “بتشیع” یهودی الاصل نبود. بدون شک اگر امروز سلیمان در بین ما بود می توانست برای یهودی بودن خود از طرف های رسمی یهود تاییدیه بگیرد.
در مطالب عهد قدیم سلیمان به عنوان بت پرست نامبرده شده که بر همین آیین نیز مرده است (معاذ الله). البته حضرت سلیمان (ع) در این زمینه نیازی به گواهی دیگران ندارد اما موضوع بحث برانگیز و شگفتی آور آن است همین یهودیان خواستار انهدام مسجد الاقصی و ساخت هیکل سلیمان هستند در حالی که به اعتقاد آنها هیکل در اصل به دست مردی غیر یهودی ساخته شده است که مادرش یهودی نبوده و بر آیین کفر از دنیا رفته است.
از سوی دیگر واقعیت های موجود نشان می دهد که مسجد الاقصی هزار سال پیش از ساخت هیکل سلیمان توسط ابراهیم (ع) بنا شده است با این اوصاف چگونه می توان باور کرد که هیکل به فاصله هزار سال قبل در زیر مسجد الاقصی ساخته شده است.
در این میان باستان شناسان بر این باورند که هیچ دلیلی  مبنی بر اینکه هیکل در زمین مسجد الاقصی و قبه الصخره بوده است ، وجود ندارد اما یهودیان با وجود تمام حفاری هایی که ا ز اواخر سال 1967 میلادی تا کنون  انجام داده اند موفق به اثبات ادعای خود نشده اند. از سوی دیگر باستان شناسان آثار اموی ،  رومی و بیزانسی نیز مدرکی در این زمینه نیافته اند چه اینکه “گوردن فرانز” باستان شناس آمریکایی که دو سال در قدس به حفاری و کاوش پرداخت  در این باره گفت : نمی دانم  جای هیگل کجاست ، هیچ کس جای آن را نمی داند ، اما می دانم آنهایی که هیکل را می خواهند در درجه اول خواستار انهدام مسجد (الاقصی) هستند.  بدین ترتیب می توان به راحتی دریافت که هدف یهودیان ساخت هیکل نیست بلکه انهدام مسجد الاقصی و قبه الصخره و نابودی و محو تمام مقدسات مسلمانان است.
سخن از هیکل و احداث بنای  آن مطلب تازه ای نیست و دهها سال است که یهودیان از تخریب مسجد الاقصی و ساخت هیکل بر  ویرانه های این مسجد سخن می گویند و آن را  آرزویی می دانند که باید به هر شکل محقق شود.
دیوید بن گوریون پس از تشکیل رژیم صهیونیستی در خاک پاک فلسطین به یهودیان جهان گفت : فلسطین بدون قدس و قدس بدون هیکل بی معنی است.
همچنین “آلفرد موند” وزیر یهودی الاصل انگلیسی در این باره گفت : روزی که هیکل بار دیگر ساخته شود نزدیک است و من بقیه عمرم را برای ساخت هیکل سلیمان به جای مسجد الاقصی صرف خواهم کرد.
سخنانی که تا کنون از سوی  یهودیان احزاب لیکود  و کار در این زمینه گفته شده جنبه تبلیغاتی ندارد و برای مبارزات انتخاباتی و کسب آراء بیشتر نیست بلکه آن عقیده و اندیشه تمام دولت هایی است که از زمان تشکیل رژیم صهیونیستی در تل آویو روی کار آمده اند. در این زمینه نه تنها این دولت ها از بن گوریون تا شارون اندیشه مذکور را در  زندگی یهودیان ساکن  در فلسطین ترویج کردند بلکه در خارج از این سرزمین نیز افرادی مانند آلفرد موند یا “لاجرت دولفین” فیزیکدان آمریکایی که با هواپیما بر فراز مسجد الاقصی و قبه الصخره پرواز کرد و با استفاده از اشعه ایکس و دستگاه تصویر برداری از عمق زمین اقدام به عکسبرداری از این دو مکان مقدس نمود آن را مورد تایید قرار دادند. تا جایی که یهودیان برای یافتن هیکل اقدام به حفاری در زیر مسجد الاقصی کردند.
در حال حاضر بیش از 20 گروه و سازمان یهودی در فلسطین اشغالی خواستار انهدام مسجد الاقصی و ساخت هیکل سلیمان به جای آن هستند که از آن جمله می توان به “گوش آمونیم” ، “عطریت  کوهانیم” ، “فرزندان هیکل” ، جنبش کاخ به ریاست خاخام یهودی الاصل آمریکایی و حتی مسیحیانی مانند مطران “جیم دولوس” عضو سازمان هیکل  ، کشیش “جیمی سوگارت” و یا “جری فالویل” اشاره نمود که در یک برنامه تلویزیونی گفت : اقدام علیه اسراییل اقدام علیه خداوند است !!!.
برای درک بهتر مطلب بد نیست به این نکته اشاره کنیم که در آمریکا بیش از 250 سازمان مسیحی وجود دارد که از اندیشه یهودیان برای تخریب مسجد الاقصی ساخت هیکل بر ویرانه های آن به منظور فراهم کردن زمینه ظهور حضرت مسیح (ع) که در کتاب مقدس پیش بینی شده است ، حمایت می کنند. مهمترین این سازمان ها “سفارت بین المللی مسیحی در قدس” است.
حال این سوال مطرح می شود که آیا مسجد الاقصی تخریب و هیکل سلیمان بر ویرانه های آن (آنگونه که یهودیان می گویند) ساخته خواهد شد؟. با نگاهی به عملکرد دولت های اسراییل از حزب لیکود یا کار مشخص می شود که آنها با جدیت در راه تحقق این آرزوی شوم   در تمام جنبه های نظامی ، سیاسی ، آموزشی و باستانی تلاش کرده اند که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد  :  اقدام “دنیس مایکل” در آتش زدن مسجد الاقصی در سال 1969 میلادی.

تلاش برای انهدام مسجد الاقصی در سال 1984 با استفاده از “تی ان تی”.

در سال 1986 میلادی یک خلبان صهیونیست طرح بمباران مسجد الاقصی را مطرح کرد.

حفاری برای یافتن آثار یهودی در زیر مسجد الاقصی که از دهها سال قبل آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

در سال 2001 میلادی جنبش “امنای جبل الهیکل” سنگ بنای ساخت هیکل سوم را در نزدیکی “باب المغاربه” در قدس قدیمی قرار داد که این امر خطرناکترین اقدام صهیونیست ها در این زمینه از گذشته تا به امروز به شمار می رود.

این در حالی است که بنا بر تعالیم خاخام ها پیش از آنکه جبل الهیکل با خاکسترگاو قرمز مقدس  تطهیر نشود یهودیان جز یک کاهن حق زیارت آن را ندارد. از این رو در گاوداری شهرک “بیت شلومو” یک آزمایشگاه وجود دارد که وظیفه آن اجرای پژوهش های ژنتیکی برای تولید نسلی از گاو سرخ است تا بتوان از خاکستر این نوع گاو برای تطهیر جبل الهیکل یا منطقه حرم قدسی پیش از ساخت مجدد هیکل استفاده کرد. این  آزمایشگاه زیر نظر “یسراییل آریل” اداره می شود.
در ایالت لویزیانای آمریکا نیز در حال حاضر تحقیقاتی پیرامون تولید یک نسل از گاو سرخ  در حال انجام است و قرار است در صورت موفقیت به سرعت به اسراییل منتقل شود. خانواده “نتیف” مسوولیت ساخت ابزارهای عبادت را برعهده گرفته و خانواده “الفی” قصد دارد با آماده سازی یک دستگاه سنگ شکن در جنوب فلسطین اشغالی مواد طبیعی لازم برای ساخت هیکل را فراهم کند تا بر اساس  تعالیم یهود هیچ پتک یا چکشی سنگ های هیکل را لمس نکند. کارگران کارخانجات بحرالمیت موفق به ساخت محل ذبح  در جبل الهیکل شدند و خانواده “تسورفیم”  ابزارهای پارچه ای هیکل که از نوع درجه یک می باشد را آماده کرده است. همزمان مرکز مطالعات هیکل که زیر نظر یسراییل آریل اداره می شود و در خیابان “مسغاف لداخ” در بخش یهودی نشین قدس قرار دارد ماکت هیکل ، ابزارهای عبادت ، لباس های خاخام ها ، تصاویر ذبح و بوق منادا را به نمایش گذاشته است.
این سطح از آمادگی نمایانگر جدیت کار است  نشان می دهد مسجد الاقصی در معرض خطری بسیار بزرگ قرار دارد گرچه در نظر سنجی های به عمل آمده 90 درصد احتمال تخریب مسجد الاقصی را رد کرده اند. با این حال ما باید احتمال تخریب آن را وارد بدانیم.
البته انهدام مسجد الاقصی به معنای نابودی ابدی آن نیست  زیرا مسجد الاقصی بنا بر روایات مختلف در زمان حضرت آدم (ع) ، حضرت ابراهیم (ع) یا حضرت یعقوب (ع) ساخته شده و در طول تاریخ بارها تخریب شده است اما با این حال همچنان پابرجاست. مسجد الاقصی در زمان  حضرت سلیمان (ع) تجدید بنا شد و بخت النصر آن را ویران کرد. بیت المقدس تا چند دهه ویران باقی ماند تا اینکه بار دیگر بازسازی شد و صالحانی نظیر زکریا و یحیی در آن نماز گذاردند.

خبرگزاری قدس

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!