مدعیان شیاد رابطه با امام زمان(عج)؛ بررسی 11 مورد عجیب و جالب

3

برای آشنایی با عواقب سطحی نگری ها در عقیده مهدویت می توان به پرونده افرادی مراجعه کرد که با سوء استفاده از عوام زدگی، خود را رابط یا ملاقات کننده امام زمان(عج) و یا حتی خود آن حضرت معرفی کرده اند و چه اعتقادات دینی را که از بین برده اند و چه خانواده ها را متلاشی کرده اند، و چه وهن ها که برای دین به وجود آورده اند. از این رو است که باید درباره خطر عوام زدگی و بهره گیری سیاسی از آن در این موقعیت هوشیار باشیم. نمونه های زیر تنها بخشی کوچک از ادعاهایی است که در سال های اخیر، در رسانه ها انعکاس یافته و بدون قضاوت در چند و چون آنها آورده شده است.

 

1- فردی بنام «م ـ ع» به شکل حرفه ای مدعی ارتباط با امام زمان(عج) گشته و طی سال های اخیر، به تبلیغات گسترده در جهت ادعاهای خود پرداخته است. وی پس از رونق گرفتن جلسات خود، اقدام به تولید ادعیه، ذکرها و وردهای مخصوص برای حل مشکلات مختلف افراد کرده و سپس شیوه نوردرمانی را برای درمان بیماری ها ابداع می کند. با مطرح شدن اخبار دیده شدن اشیای نورانی در رسانه ها، او اعلام می کند که اشیای نورانی و بشقاب پرنده ها یاران امام زمان(عج) هستند.

وی خود را یکی از فرماندهان و یاران امام زمان(عج) معرفی نموده و اظهار می دارد که برای اجرای فرامین حضرت، به جزیره خضرا رفته و ملازم رکاب آن حضرت می باشد. وی مریدانش را با ادعاهای واهی مبنی بر دستور امام زمان(عج) مفتخر به سیادت نموده و در مراسمی به نام «شال بندان» به همه آنها شال سبزی را به عنوان نماد سیادت و اعطایی حضرت ولی عصر(عج) هدیه کرده، به گونه ای که آنان موظف به استفاده از شال و عنوان سید می شوند.

 

2- خبرنگاری مطلع شد اخیرا گروهی فعالیت خود را در استان اصفهان آغاز کرده و با پذیرفتن اعضای جوان، به تبلیغ صوفیگری می پردازد. تاکنون بیش از صد نفر، اعم از دختر و پسر از اهالی این استان جذب گروه شده و در جلسات آن شرکت می کنند.

 

3- کشف سکه امام زمان(عج). براساس ادعای یک نشریه، یکی از روحانیون که چندی پیش، از یافته شدن نامه امام زمان(عج) در یک مسجد لبنان خبر داده بود، اخیرا تصویری از سکه امام زمان(عج) را منتشر کرده است.

 

4- یک خبرگزاری در خبری آورده است. در آبان ماه سال گذشته ماجرای پیدا شدن دست خطی از امام زمان(عج) در برخی مساجد تهران و مسجد جمکران و انتشار آن در نشریه خورشید، جنجال های بسیار آفریده بود که با واکنش شدید مراجع و مردم همراه بود. در متن دست خط تازه منسوب به امام زمان(عج) آمده است: «من مهدی منتظر در مسجد شما نماز اقامه کردم و از غذای شما خوردم و برای شما دعا کردم، پس شما برای فرج من دعا کنید.»

 

5- خبرنگاری گزارش داد: زنی که مدعی رابطه با امام زمان(عج) و دریافت نامه و مأموریت از ایشان بود، هفته گذشته بازداشت شد. بنابراین گزارش، خانم مذکور که پیش از این، اخباری درباره وی منتشر شده بود، از ارتباط سی ساله خود با امام زمان(عج) و رؤیاهای صادقه خود خبر می داد و چندی پیش نیز با چاپ کتابی، متن پیامی را که به ادعای وی متعلق به امام زمان(عج) بوده و خطاب به این خانم نوشته شده بود، رسما منتشر کرد. این خانم، همچنین ادعا کرده بود که امام زمان(عج) به وی مأموریت داده است تا حسینیه ای را مشابه مسجد جمکران در حوالی شازند اراک بنا کند.

 

بخش هایی از متن نامه ادعایی که از قول امام زمان(عج) به مردم در عصر حاضر ارائه کرده، چنین است: «ای شیعیان! ای محبان! در هر جای عالم هستید، پیام مرا بشنوید؛ زیرا بارها گفته ام و باز هم می گویم: برای فرج من دعا کنید، برای ظهور عاجل من دعا کنید؛ زیرا فرج من گشایش کارهایتان است … امت عزیزم! قبل از آنکه فتنه های عظیمی که در راه است، شما را طوری احاطه کند که آرزو کنید ای کاش هرگز پا بر این دنیا نمی نهادید، دعا کنید و از خداوند بخواهید که از گناهان شما درگذرد … شاید شما شیعیان تعجب کنید که چگونه پیام من در این برهه از زمان از طریق افراد عامی به سمع و نظر شما مردم می رسد.»

 

6- مردی که با ادعای برقراری رابطه با امام زمان(عج)، متهم به کلاهبرداری میلیون ها تومان وجه نقد از مردم تهران شده بود، در شعبه اول دادیاری دادسرای امور جنایی تهران اتهام خود را انکار کرد. دادیار شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران در این باره گفت: متهم این پرونده مجید 55 ساله از طریق سوء استفاده از وابستگی مردم به اعتقادات و باورهای مذهبی، با راه اندازی مؤسسه بنام «راز» تاکنون میلیون ها تومان وجه نقد از مردم کلاهبرداری کرده است.

7- چاپ و توزیع تصویری جنجال برانگیز که طی چند روز بازتاب ها و بازخوردهای فراوان داشت و حساسیت به این تصویر به خاطر عده ای است که معتقد بودند: «در قسمت بالای عکس نامه به خط امام زمان(عج) است و در زیر توضیحات عبدالسلام محمد الحر.» این عکس در برخی مناطق تهران و مسجد جمکران به وسعت زیادی توزیع شده است. در متن توضیح همراه این نامه آمده است: من، عبدالسلام محمد الحر هستم که امور تعمیر و نگهداری مسجد حضرت سیده نرجس(س) مادر مولایمان حضرت مهدی منتظر(عج) و نیز مسئولیت ساختن منزلی را که وقف این مسجد و برای عالم دینی آن در شهر جباغ می باشد، برعهده دارم. من خدای عزوجل و تمامی ملائکه و پیامبران خدا و جانشینان آنان را که صلوات و رحمت الهی بر آنان باد ـ بر گفتار خویش گواه می گیرم.

8-بازتاب منفی ثبت نام 313 نفر به عنوان یاران امام زمان(عج) در شهر حاجی آباد استان هرمزگان. اقدام یک روحانی در حاجی آباد هرمزگان برای ثبت نام 313 نفر به عنوان یاران امام زمان(عج)  باعث نارضایتی نیروهای مذهبی و سایر روحانیان شد. روحانی یاد شده، همچنین اعلام کرده بود: ماهانه پنج هزار ریال از افراد ثبت نام کرده برای مخارج جمع آوری و ارسال نامه های مردم به امام زمان(عج) دریافت خواهد کرد. روحانی مذکور مدعی شده بود این مبلغ برای ایاب و ذهاب ماهانه فردی هزینه کرده است که قرار است نامه ها را به جمکران ببرد و در چاه منسوب به امام زمان(عج) بیندازد.

9- در ادامه ادعاهای زنجیره ای مدعیان امامت و ارتباط با غیب، جوانی 22 ساله در یکی از روستاهای کرمانشاه، مدعی شفابخشی بیماران و ارتباط با امام زمان(عج) شد. به دنبال انتشار خبری مبنی بر ظهور یک جوان شفابخش و مرتبط با امام زمان(عج) در روستای «خانجمال» کرمانشاه، عده ای از مردم از روستاها و شهرستان های اطراف و حتی خارج از استان به دیدار این جوان رفتند. هجوم مردم به این روستا به حدی زیاد بود که نیروهای امنیتی و انتظامی را وارد ماجرا کرد. وی در پاسخ این پرسش امام جمعه که از وی پرسید: آیا امام زمان(عج) را هم می بینی؟ ادعا کرد: بله، من همیشه و هر جا امام زمان(عج) را می بینم، الان هم ایشان تنها آن گوشه نشسته است. یکی از حاضران پرسید: ولی در روایات داریم که امام زمان(عج) را همیشه افرادی همراهی می کنند و ایشان تنها نیست؟! جوان مدعی پاسخ داد:بله! درست است، حضرت خضر(ع) هم آن گوشه است؛ بله! حضرت عیسی(ع) هم آنجا نشسته!!.

10- فردی با نام «ع ـ ق» به همراه 2 دختر و دامادهای خود به ساختمان ریاست جمهوری در خیابان پاستور مراجعه کرده و ضمن درخواست برای دیدار با رئیس جمهوری اظهار داشت: من امام زمان هستم و آمده ام رئیس جمهوری را ببینم. وی که متولد 1335 و دارای مدرک دیپلم است در ادامه ادعاهای خود گفت: من آمده ام چند تذکر به رئیس جمهوری بدهم، بگوئید اگر می خواهد امامش را ببیند من آمده ام. این شخص می افزاید: از ارومیه آمده ام و از چند سال پیش احساس کردم که امام زمان هستم. الان به رئیس جمهور بگوئید که برای اولین و آخرین بار آمده ام و اگر نیاید، دیگر من را نخواهد دید.

11- مدعی امامت، ادعاهای خود را پس گرفت. دادستان عمومی و انقلاب قم از اعلام ندامت یکی از مدعیان امامت خبر داد و گفت: این شخص با حضور در نمازخانه دادسرای قم، ادعاهای دروغین خود را در این تکذیب و از پیروان فریب خورده خود عذرخواهی کرد. این فرد که مدعی امام چهاردهمی بود، به همراه 55 نفر از مریدان فریب خورده اش، به دلیل خرافه پرستی و بدعت در مذهب در شهر قم دستگیر شد.

 

مهر

Loading

3 COMMENTS

  1. دراین آشفته بازاروسست بودن اعتقادات مردم عوام بایدشاهدبدترازاین هم باشیم چون مسئولین به این امرکم توجه اند ئوبایدباشدت بااین خرافات مبارزه کرد حتی بیشتر وشدیدتر از مبارزه با استکبار

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!