وعده خداوند بر پیروزی دین اسلام بر همه ادیان

0
 
خبرگزاری شبستان: قرآن کریم چراغی نورانی است که با وجود گذشت ده ها قرن از نزول آن هنوز مسیر حق طلبان را در طول تاریخ روشن کرده و در آینده همچنین خواهد بود، در این کتاب آسمانی آینده ای روشن به بشریت نوید داده شده است که با سیطره دین حق و البته توسط امام حق(عج) و یاران صالحش بر تمام جهان محقق می شود.

در این سلسله مباحث مهمترین آیه های قرآنی که درباره معارف مهدویت است از سوره های قرآنی استخراج و به نکته های هر کدام پرداخته می شود. همچنین در کنار هر آیه یکی از روایات صادره از معصومین متناسب با آن آیه نیز مطرح می شود.

تفسیر این آیات از سوی پژوهشگران و محققان مرکز تخصصی مهدویت برای علاقه مندان تدوین شده است.

هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ ﴿۳۳﴾

او كسى است كه پيامبرش را با هدايت و دين درست فرستاد تا آن را بر هر چه دين است پيروز گرداند هر چند مشركان خوش نداشته باشند (۳۳)     

ابوبصیر می گوید: از امام صادق(ع) درباره این آیه پرسیدم. فرمود: قسم به خدا هنوز تاویل آن نیامده و تاویل آن نمی آید تا اینکه قائم خروج کند، پس هنگامی که قائم خروج کرد کافری به خدا و مشرکی به امام باقی نمی ماند مگر اینکه خروج او را کراهت دارد و حتی اگر کافر یا مشرکی در دل سنگی پنهان شده باشد. آن سنگ می گوید: این مومن درون من کافری هست مرا بشکن و او را بکش.

از امیرالمومنین(ع) درباره آیه (… هو الذی ارسل…) نقل شده است: “… لا یبقی قریه الا و نودی فیها بشهاده ان لا اله الا الله و ان محمد رسول الله بکره و عشیا” باقی نمی ماند قریه ای مگر اینکه در آنجا صبح و شب شهادت به توحید و رسالت پیامبر داده می شود.

پیام ها

1- آخرین و کامل ترین دین حق دین اسلام است که از طرف خداوند فرستاده شده است.

2- محور و پایه دین اسلام حق است. “دین الحق” (همه ادیان آسمانی حقند ولی به خاطر پیدایش تحریف در آنها حقانیت آنها مخدوش شده است.)

3- خداوند وعده داده است که دین اسلام را بر همه ادیان غالب و پیروز کند.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!