ممنوعیت ذکر نام خدا در فیلم‌های والت دیزنی

5

«رابرت لوپز» یکی از دو آهنگساز انیمیشن «یخ‌زده» گفت: ذکر نام خدا و به طور کلی استفاده از مضامین دینی در محصولات والت دیزنی کاملا ممنوع است.

 

 

 «رابرت لوپز» و «کریستین اندرسون_لوپز»، آهنگسازان ترانه برنده اسکار  Let It Go در انیمیشن «یخ‌زده»، محصول کمپانی والت دیزنی در مصاحبه با رادیو «نشنال پابلیک» فاش کردند که ذکر نام خداوند و به کلی استفاده از مضامین دینی و مذهبی در محصولات والت دیزنی ممنوع است.

«کریستین اندرسون-لوپز» گفت: استودیوی والت‌دیزنی یکی از تنها مکان‌هایی که شما در رابطه با مسائل دینی محدودیت دارید، استفاده از کلمه خدا نیز در اینجا ممنوع است. البته شما در خود والت‌دیزنی می‌توانید اسم خدا را بیاورید ولی نمی‌توانید از آن در فیلم‌ها استفاده کنید.

به نظر می‌رسد که مصاحبه این زوج هنری، بار دیگر اعتراض مسیحیان به محصولات والت دیزنی را برانگیزد. آنچنان‌که کمی پیش برخی از کلیساها و همچنین مسیحیان مؤمن نسبت به نمایش انیمیشن برنده اسکار «یخ‌زده» اعتراض کرده و این انیمیشن را تبلیغ تمایلات هم‌جنس‌بازانه خوانده بودند.

در ماه مارس کشیشی به نام «کوین اسوانسون» در بیانیه‌ای اعتراض‌آمیز، انیمیشن «یخ‌زده» را یک فیلم بسیار شیطانی» و کمپانی «والت دیزنی» را یکی از طرفداران سرسخت هم‌جنس‌بازان در آْمریکا که به صورتی سازمان یافته فعالیت می‌کند، نامید.

 

منبع:فارس

Loading

5 COMMENTS

 1. [quote name=”مصطفی”]با سلام ؛آخه چرا به این انیمیشن میگن تبلیغ همجنس گرایی میکنه ؟مگه دوستی و عشق دو خواهر شد همجنس بازی![/quote]
  البته اینکه کمپانی والت دیزنی یکی از مبلغان همجنس گرایی هست شکی نیست ولی این انیمیشن به صورت آشکار این تبلیغ رو نکرده و حتی در آخرش با اون پسره ازواج میکنه و منظورش از عشق دو خواهر ،عشق در بین خانواده هست.

 2. این حالا شروعه
  از یک جایی شروع میکنن کم کم میرن جلو
  اگر ای ن فیلم از گروه دیگه و کشوری دیگه ساخته شده بود این فکرها زیاد قابل توجه نبود

 3. مسئله همجنس گرایی در این انیمیشن زمانی روشن میشود که ما معنای عشق را در فیلم های هالیوودی بدانیم که در 99 درصد این آثار عشق رابطه ای است که به س.ک.س میانجامد و دراین انیمیشن هم چندبار اشاره شد که (یک رابطه از عشق واقعی میتواند قلب یخ زده را درمان کند) و در ادامه داستان هم همه کاراکترها ذهنشان از عشق واقعی، بوسه یک پسر بود و در خود انیمیشن هم کسی احتمال دیگری نمی داد.
  حال دو احتمال دارد 1. این انیمیشن در این بخش میخواست بگوید عشق فراتر از رابطه جنسی است که این خلاف عقیده و دیگر آثار هالیوودیست
  2. احتمال دیگر اینکه رابطه همجنس بازی را اشاعه دهد

 4. ممنونعیت بردن نام خدا در انیمیشن های دیزنی یک شایعه مسخره و خنده داره!
  در انیمیشن Mickey’s Christmas Carol محصول ۱۹۸۳ در دقیقه ۲۵ و ثانیه ۳ به وضوح نام خدا (GOD) در این انیمیشن برده میشه (وقتی دانلداک اسکروچ به دیدن خانواده فقیر میکی میره) پسر میکی ماوس به اسکروچ میگه : And God bless us, every one.

  این فقط یک نمونه بود. چون من این کارتون رو دارم و بارها دیده بودم تقریبا از حفظ بودم. با کمی تحقیق موارد بیشتری هم میشه پیدا کرد.

  همیشه حق بگوئیم، حتی اگر به ضرر ما باشد!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!