معرفت امام عصر(ع) سلاحی برابر ادعای یمانی در “راه و بیراهه”

0

معرفت امام عصر(ع) سلاحی برابر ادعای یمانی در “راه و بیراهه”
خبرگزاری شبستان: “راه و بیراهه” با بررسی دانش، وصیت و سلاح، سه معیار شناخت امام به نقد ادعای فرقه انحرافی احمد بصری می پردازد.

در میان باورهای بنیادین اسلامی اندیشه مهدویت جایگاهی سترگ و اهمیتی بی بدیل دارد. از همین رو شیادان بسیاری در طول تاریخ سودای به تن کردن این ردای فاخر را در سر پرورانده اند و گاه که زمینه ها را برای ادعای مهدویت مساعد نیافته اند. با دعوت نیابت یا وصایت و یا ارتباط با امام غایب مکنونات پلید قلبی خود را پی گرفته اند.

یکی از جریان های انحرافی معاصر که در سال های اخیر در کشور عراق شکل گرفت و دامنه آن به صورت محدود به برخی از مناطق کشورمان نیز کشیده شد، جریان منسوب به “احمد بن اسماعیل بصری” معروف به احمد الحسن است.

پیروان این فرقه انحرافی بر این عقیده اند که احمد الحسن تمام نشانه های امام همچون دانش، وصیت و همراه داشتن سلاح پیامبر گرامی اسلام را دارد؛ بنابراین او امام معصوم و حجت خداست.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:

“این ادعا زمینه ای شد تا نویسنده درباره راه های شناخت امام و نشانه هایی که به کمک آن می توان امام معصوم را شناخت، کنکاش کند. البته گرچه انگیزه شکل گیری نوشتار پیش رو نقد ادعای مدعی یاد شده بود اما در این پژوهش از راه های شناخت امام به صورت کلی بحث شده است.”

این کتاب در سه گفتار از سه معیار شناخت امام عبارتند از دانش، وصیت و سلاح صحبت به میان آمده است.

شایان ذکر ات، کتاب “راه و بیراهه” با زیر عنوان نقد مدعی یمانی ازسوی نصرت‌الله آیتی تالیف شده و به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۷ هزار تومان به چاپ رسید.

 

شبستان

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!