قابلیت نیروهای نظامی ایران به اثبات رسیده است/ «اسلام‌هراسی» دشمن با ساخت گروه‌های مسلح و قتل عام به نام اسلام

0

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دانشگاه افسری امام علی(ع) فرمودند: نیروهای نظامی ما قابلیت‌های خود را به اثبات رسانده‌اند، لذا دنیا بر روی آنها حساب می‌کند و می‌داند آنجا که عرصه رزم‌آوری نیروهای مسلح ماست، آنها سنگ تمام می‌گذارند.

 

 

  •  

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، هشتمین مراسم مشترک دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (دوشنبه) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا، در دانشگاه افسری امام علی(ع) برگزار شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان مراسم، در محل یادمان شهدا حضور یافتند و ضمن قرائت فاتحه، علو درجات شهدای گرانقدر دفاع مقدس را از خداوند متعال مسئلت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این مراسم، نیروهای مسلح را از پایه‌های اقتدار هر کشوری خواندند و تاکید کردند: لازمه اقتدار واقعی در نیروهای مسلح، همراه شدن ایمان، بصیرت، عزم راسخ و احساس مسئولیت واقعی در کنار نیروی انسانی مجهز به آموزش‌های روزآمد و تجهیزات پیشرفته است.

ایشان همچنین دنیای امروز را تشنه پیام آزادی‌بخش اسلام ناب دانستند و گفتند: بدخواهان و زورگویان جهانی، تلاش می‌کنند با استفاده از هنر، سیاست، نظامی‌گری و همه ابزارها، مانع شنیده شدن ندای اسلام ناب شوند اما این ندا شنیده شده است و نشانه‌ آن هم، هراس روزافزون قدرت‌های استکباری است.

رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر لزوم برخورد عمیق و غیرسطحی با موضوع اقتدار در نیروهای مسلح، افزودند: تعداد زیادِ نیروی انسانی و آموزش و تجهیزات نظامی پیشرفته، به تنهایی موجب اقتدار نیروهای مسلح یک کشور نمی‌شوند بلکه باید انگیزه و معنویت و عزم و درکِ حقیقت مسئولیت بر رفتارها و جهت‌گیری‌ها حاکم باشد.

فرمانده کل قوا با اشاره به قابلیت‌های معنوی و توانایی‌های علمی و قدرت ابتکار و عزم راسخ نیروهای مسلح کشور در هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کردند: دنیا بر روی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حساب باز می‌کند و آن را جدی می‌گیرد، زیرا می‌داند هر جا عرصه مسئولیت و رزم‌آوری باشد، نیروهای مسلح سنگ تمام خواهند گذاشت.

ایشان با اشاره به افتخارات دانشگاه افسری امام علی(ع) و شهدای گرانقدر این دانشگاه، خطاب به دانشجویان افسری گفتند: خود را در این مجموعه پربرکتِ علمی و نظامی، برای اعتلای روزافزون نیروهای مسلح بعنوان یکی از ارکان اقتدار کشور، آماده کنید و همچون محققان و دانشمندانِ جوان که با علم و ابتکار، پدیده‌های علمی را عرضه می‌کنند، با بهره‌گیری از اندوخته‌های علمی و ابتکار و ارائه پدیده‌های نظامی و نوین، سازمان نظامی کشور را به اوج اعتلا برسانید.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بشریت بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیامِ اسلامی ملت ایران است، خاطرنشان کردند: افزون‌طلبان و زورگویان جهانی که از جاذبه پیام رهایی بخش اسلام ناب و تهدید شدن منافع خود بشدت نگرانند، از همه ابزارها بویژه ابزارهای هنری بهره گرفته‌اند تا مردم دنیا را از اسلام بترسانند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ساختن گروه‌های مسلح به نام اسلام و حکومت اسلامی، و قتل‌عام انسان‌های بیگناه بوسیله این گروه‌ها را نمونه دیگری از روش‌های دشمنان برای اسلام‌هراسی برشمردند و افزودند: پیام اسلام ناب برای انسانیت، پیام آسایش، عزت، سربلندی و زندگی همراه با امن و امان است و بدخواهان نمی‌خواهند ملت‌ها با این پیام آشنا شوند.

ایشان خطاب به دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) تاکید کردند: نسل پیش از شما پیام اسلام ناب را در میدان‌های نبرد و سیاست و انقلاب، سر دست گرفت و آن را به دنیا نشان داد، و اینک شما وارثان آن شهدای بزرگوار و مردان عظیم‌القدر هستید تا این پیام را به جهانیان عرضه کنید.

پیش از بیانات رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ دوم فولادی فرمانده دانشگاه افسری امام علی(ع)، ضمن خیر مقدم، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و تربیتی این دانشگاه در محورهای «رشد ایمان و بصیرت دینی»، «ارتقای کیفیت و روزآمدی آموزش‌ها» و «خلاقیت و نوآوری» بیان کرد.

در این مراسم به فرماندهان، اساتید، دانش‌آموختگان و دانشجویان نمونه دانشگاه‌های افسری ارتش و همچنین یکی از مادران شهدا، یک جلد کلام‌الله مجید و هدایایی اعطا شد و نماینده دانشجویان جدید و فارغ‌التحصیل نیز، سردوشی و درجه خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کردند.

در ادامه این مراسم دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش طرح میدانی «وارثان شهدا» را اجرا کردند.

در پایان این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان ضمن اجرای عملیات اعتماد به نفس، از مقابل جایگاه رژه رفتند.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930826000778#sthash.aY0QDvDq.dpuf

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!