فرانسه برچسب «حلال» را هم از روی محصولات غذایی حذف می‌کند

0
محصولات حلال
محصولات حلال

بعد از تعطیلی ده‌ها مسجد در فرانسه و یورش به خانه‌های مسلمانان این بار وزیر کشور فرانسه در اظهاراتی ضداسلامی خواستار حذف برچسب حلال از روی محصولات غذایی عرضه شده در فروشگاه‌های این کشور شده است.

اسلام‌ستیزی در فرانسه ابعاد تازه‌ای به خود گرفته. هفته گذشته به بهانه مبارزه با افراط گرایی بیش از 73 مسجد و مرکز اسلامی در این کشور بسته شد! به دنبال آن دولت این کشور که چندی پیش گفته بود، کفر گویی در فرانسه آزاد است، اعلام کرد شماری از مسلمانان این کشور را اخراج می‌کند.

پیش از آن و ماه گذشته نیز دولت ماکرون لایحه‌ای را به پارلمان ارائه کرده بود که به موجب آن سرمایه‌گذاری خارجی برای ساخت مساجد و مدارس مذهبی در این کشور ممنوع می‌شود. ماکرون در توجیه این لایحه مدعی شده بود «اسلام دینی است که در بحران به سر می‌برد».

حالا و در ادامه این پروسه عجیب اسلام‌ستیزی در فرانسه خبر رسیده که دولت فرانسه قصد دارد جلوی پخش محصولات حلال را در مراکز فروش این کشور بگیرد. وزیر کشور فرانسه در گفت‌وگو با یک شبکه محلی مخالفت خود را با وجود بخش مخصوص به محصولات حلال اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، «جرالد دارمانین» در این ارتباط گفته وجود بخش محصولات غذایی حلال او را شوکه می‌کند و او شخصا از وجود این بخش ناراحت است: «نباید در این فروشگاه‌ها بخش‌هایی ویژه برای آن محصولات وجود داشته باشد. مذهب‌گرایی یا فرقه‌گرایی به‌ این صورت آغاز می‌شود و سرمایه‌داری در این خصوص مسئول است»!!

بهانه دور جدید اقدامات ضد اسلامی دولت فرانسه به حادثه مشکوکی برمی‌گردد که شامگاه جمعه در این کشور رخ داد.

جمعه گذشته یک معلم تاریخ فرانسوی کاریکتورهایی اهانت‌آمیز از پیامبر اکرم (ص) را برای دانش‌آموزان خود به نمایش گذاشت؛‌ اقدامی دولت فرانسه می‌گوید باعث شد او یک جوان با چاقو او را به قتل برساند.

طبق گزارش آناتولی وزیر کشور فرانسه با حمایت از اقدام این معلم، گفته شبکه‌های اجتماعی در «تروریسم و بنیادگرایی» نقش مهمی دارند.

دولت فرانسه و مقامات این کشور به بهانه آزادی بیان توهین به مقدسات نزدیک به 2 میلیارد مسلمان جهان را مجاز می‌دانند ولی همزمان پخش محصولات اسلامی در فروشگاه‌های این کشور قلب آنها را جریحه‌دار

می‌کند. بد نیست یادآوری شود، انتقاد از افسانه هولوکاست در فرانسه ممنوع و جرم است!

منبع: کیهان

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!