“عطر میلاد” :روایتی واقعی و تاریخی از داستان ولادت امام عصر(ع)

0

کتاب ‘عطر میلاد’ تلاش دارد تا با تمرکز موازی بر دو جریان اجتماعی حق و باطل روایتی واقعی و تاریخی از داستان میلاد امام عصر داشته باشد.

 

 

 

 خبرگزاری شبستان؛ میلاد امام زمان یکی از مهمترین رویدادهای تاریخ رویارویی درگیری حق و باطل است؛ چراکه از سویی اولیای الهی از آغاز تاریخ انتظار چنین لحظه ای را می کشیدند، از سویی محرومان تاریخی بشریت همواره چشم به راه تولید منجی موعود بوده اند و از سویی دیگر دشمنان حقیقت و عدالت هم با گردآوری پیشگویی ها به شدت مراقب اوضاع بودند.
کتاب “عطر میلاد” تلاش دارد تا با تمرکز موازی بر دو جریان اجتماعی حق و باطل روایتی واقعی و تاریخی از داستان میلاد امام عصر داشته باشد و براساس گردآوری و هم پوشانی روایت های مستند در منابع حدیثی شیعی و تحلیل گزاره های تاریخی که از استناد بیشتری بر خوردارند به این رویداد بنگرد.
در این اثر که در قالب داستانی ارائه می شود، مراحل زیر از جهت فرایند تولید اثر طی شده است:
1- روایات تاریخی مستند در منابع شیعی که درباره ولادت امام زمان وجود داشته و یا به گونه ای بیانگر وضعیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی رویدادهای مرتبط با میلاد و جامعه حق و باطل در آن زمان است، گردآوری شده است.
2- بر اساس گزاره های تاریخی و فارغ از داستان اسطوره ای مادر حضرت از سرزمین های دور تلاش شده به چیدمان گزارش ها بر اساس گاه شمار تاریخی پرداخته شده و رویدادهای تکراری و یا حواشی زاید و یا برخی موارد مشکوک و یا نا معتبر از آنها حذف گردد.
3- و در نهایت از این فرایند رویاتی داستانی با ویژگی های خاص استخراج گردیده است.
امید است با مطالعه داستان حداقل پیچیدگی ها و دشواری های این رویداد تاریخی برای خوانندگان روشن شود و برخی پرسش های ذهنی و یا شبهات احتمالی مخاطب در رابطه با این رویداد تاریخی که جایگاهی مهم در کلام و اعتقادات شیعه دارد از ذهن آن زدوده شود.
شایان ذکر است، “عطر میلاد” نوشته حجت الاسلام محمد رضایی آدریانی در 80 صفحه و شمارگان 2 هزار نسخه و با بهای 2500 تومان ازسوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(ع) روانه بازار نشر شد.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!