صراط مستقیم (پاسخ به شبهات وهابیت)

0

IMAGE6348996698918750001«صراط مستقیم» (پاسخ به شبهات وهابیت)، جدیدترین اثر حضرت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی منتشر شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری رسا، کتاب «صراط مستقیم»، مجموعه شبهات وهابیت مطرح‌شده در کتاب‌ها، جزوات، اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای است که امسال از سوی بعضی از مؤمنان خدمت حضرت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی ارائه و از ایشان درخواست شد که به این شبهات پاسخ دهند.

 
این مرجع تقلید با وجود اشتغالات فراوان علمی که شب و روز به صدها نامه و استفتاء جواب می‌دهند و نیز تدریس و تألیف و همچنین ملاقات‌های مهمّ روزانه، احساس مسؤولیت کرده و با قلم رسا و مستدل خود به این شبهات پاسخ داده‌است.
 IMAGE634899669891875000
در بخشی از این کتاب آمده است‌: «با طلوع خورشید جهان‌تاب و فراگیر اسلام و بعثت نبیّ‌ مکرّم صلّی‌الله علیه و آله، بشر که در فترت جدایی از وحی و رسولان الهی به سر می‌بُرد، با نور وحی راه هدایت و سعادت ابدی خویش را یافت و به سوی کمال مطلق رهسپار گردید».
 
در ایام شریف عمر گرامی پیامبر اکرم صلّی‌الله علیه وآله اگر چه مخالفت‌ها و کارشکنی‌ها از سوی کفّار، ‌مشرکان و منافقان بسیار بود امّا در مقابلِ فتوحات و پیشرفت‌های اسلام عزیز و معارف والای وحیانی به مانند قطره‌ای در مقابل اقیانوس‌ها بود.
 
آری، اسلام، مسیر پیشرفت را به سرعت پشت سر می‌گذاشت تا این‌که پیامبر اعظم اسلام صلّی‌الله علیه وآله رحلت کردند و پس از ارتحال غم‌بار حضرت ختم المرسلین صلوت الله علیه و آله اجمعین، با این‌که آن بزرگوار در ایام حیات خویش بارها و بارها به اعتراف فریقین، به وصایت و فضائل امیرمؤمنان امام علی علیه‌السّلام تأکید کرده بودند امّا دل‌های هوس‌آلود و قلب‌های ریاست‌خواه، نصوص مؤکده خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله را کنار زدند در حالی‌که قرآن می‌فرماید: «مَا یَنْطِقُ عَنِ الْهَوى إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحى» و بر خلاف نصوص محکم، امر حکومت را به دست گرفتند و روند تفضیل مفضول بر فاضل و جاهل بر عالم در زمان همه اوصیای گرامی پیامبر ادامه یافت.
 
این روش در عصر غیبت حضرت مهدی عجّل‌الله تعالی فرجه الشریف به نحوی دیگر استمرار پیدا کرد و معاندان ولایت و خلافت منصوص از جانب خداوند، با شبهه‌پراکنی و پوشاندن حقایق توسط فرقه‌ی گمراه و گمراه‌کننده‌‌ی وهابیّت، اراده‌‌‌شان بر این واقع شده است که نور ولایت را خاموش سازند غافل از این‌که خداوند متعال وعده داده است که مؤمنین امّت پیامبر را در هجوم شبهات به «صراط مستقیم» هدایت خواهد کرد.
 
این مجموعه مشتمل بر شبهات و سؤالاتی است که وهابیّت و برخی مخالفان بی‌اطلاع در کتاب‌ها، جزوات، اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای مطرح کرده و می‌کنند و بارها و بارها بزرگان و دانشمندان شیعه پاسخ آنها را با استدلال‌های مبتنی بر قرآن کریم، سنّت، عقل و تاریخ داده‌اند.
 
امسال (1391 هجری شمسی) برخی از شیعیان این سؤالات و شبهات را خدمت مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی تقدیم و درخواست پاسخ به آن‌ها را کردند که این مرجع تقلید با وجود اشتغالات فراوان که شب و روز به صدها نامه و استفتاء جواب می‌دهند و ملاقات‌های مهمّ روزانه، احساس مسئولیّت نموده و خودشان به این شبهات پاسخ دادند.
 
پاسخ‌های معظم‌له در کتاب «صراط مستقیم» با قلمی رسا، پر محتوا و با تکیه بر مسلّمات فریقین گرد آمده است که می‌تواند منبع بسیار خوبی برای محقّقان، مبلّغان و نیز هدایت‌گر آنانی باشد که با این شبهات مواجه شده و می‌شوند.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!