رونمایی از کتاب “از تبار دجال”

0

کتاب “از تبار دجال” نوشته حجت الاسلام دکتر نصرت الله آیتی در نقد افکار جریان منحرف یمانی در یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت رونمایی می شود.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، نشست خبری یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت صبح روز 6 خرداد با حضور حجت الاسلام مسعود پورسیدآقایی، دبیر همایش، حجت الاسلام فرامرز سهرابی و حجت الاسلام موسوی نسب در سالن حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام پورسیدآقایی در ابتدای این نشست با اشاره به موضوع همایش یازدهم با عنوان “فرهنگ و تمدن زمینه ساز، راهبردها و راهکارها” گفت: این همایش در راستای سلسله همایش های 10 سال گذشته در تلاش است تا آموزه مهدویت را از رویکردهای مختلفی بررسی کند؛ چرا که معتقدیم هنوز ظرفیت های این آموزه کشف نشده است.

وی مهدویت را رمز هویت اسلامی دانست و بیان داشت: آموزه مهدویت رمز غلبه ما بر قدرت های استکباری است زیرا امنیت سرزمین اسلامی مدیون این اندیشه است. از پیروزی انقلاب اسلامی گرفته تا حفظ و بالندگی و رشد و شکوفایی آن و امروز کشتی نجات تمام جهان بشریت است.

دبیر یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با بیان اینکه موضوع همایش در حقیقت پاسخی به دغدغه های مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: با توجه به دغدغه فرهنگی و دغدغه احیای تمدن نوین اسلامی ایشان معتقدیم اندیشه مهدویت ظرفیت فراوانی دارد و بسیار تاثیرگذار است.

حجت الاسلام پورسیدآقایی اظهارداشت: این موضوع باعث شد عنوان همایش فرهنگ و تمدن زمینه ساز شود. به این معنا که تاثیری که این اندیشه در فرهنگ و ایجاد تمدن دارد، با محوریت امام عصر(ع) صورت می پذیرد و همین نگاه کارکردها و نقش فراوانی در بالندگی فرهنگ و تمدن نوین اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه زمانی که مبانی و مفاهیم مشخص شد، باید به دنبال راهبرد برای دستیابی به راهکار باشیم، تصریح کرد: ما معتقدیم اندیشه مهدویت انرژی فوق هسته ای در دست شیعه است و رمز وحدت و پیروزی در برای قدرت های استکباری است. بنابراین انقلاب و نظام زمینه ساز باید به دنبال کشف ظرفیت های این آموزه و دستیابی به راهکارها باشد.

دبیر یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با اشاره به میهمانان این همایش، ادامه داد: در افتتاحیه این همایش دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی، آیت الله حائری شیرازی، حجت الاسلام محمدحسین رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران، آیت الله اعرافی، رئیس جامعه المصطفی، حجت الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و سردار احمدی مقدم به ایراد سخن می پردازند.

حجت الاسلام پورسیدآقایی با بیان اینکه این همایش یکشنبه و دوشنبه 10 و 11 خرداد در سالن همایش های صداوسیما برگزار می شود، افزود: بعدازظهر روز افتتاحیه کمیسیون های تخصصی و علمی همایش برگزار می شود که در هر کمیسیون 16 مقاله قرائت می شود و در روز اختتامیه بعد از گزارش نمایندگان کمیسیون ها، بیانیه پایانی همایش قرائت می شود.

وی با بیان اینکه بیش از 80 میهمان خارجی از 52 کشور در این همایش حضور خواهند داشت، خاطرنشان کرد: این درحالی است که 13 نفر از میهمانان خانوم و مابقی از آقایان هستند و از یکی از رزمندگان انصارالله یمن به نمایندگانی از این مبارزان مهدوی‌یاور تقدیر می شود.

دبیر یازدهمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با اشاره به ارسال بیش از 100 مقاله فارسی زبان به این همایش، اظهارداشت: در طول برگزاری همایش 4 کمیسیون علمی برگزار می شود که به ترتیبت متعلق به دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه عالی دفاع ملی، دانشگاه قم، موسسه امام خمینی(ره) و کمیسیون آخر متعلق به دیگر مقالات است.

حجت الاسلام پورسیدآقایی با اشاره به رونمایی از 5 عنوان کتاب با موضوع مهدویت در این همایش، گفت: “حدیث حضور” نوشته حجت الاسلام دکتر جواد جعفری در نقد و بررسی اندیشه های احمدالکاتب، “رویکرد تطبیقی به پایان تاریخ” نوشته حجت الاسلام مهدیان فر، “آخرین انقلاب، انقلابی آخر” نوشته فرح رامین، “از تبار دجال” نوشته حجت الاسلام دکتر نصرت الله آیتی در نقد افکار یمانی و “آینده نگری الهی” نوشته دکتر غلامرضا گودرزی در این همایش رونمایی می شوند. /شبستان

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!