در دیدار مسؤولان نظام؛ رهبر انقلاب: موافقان و مخالفان برجام هر دو مبالغه می‌کنند/ اگر آنها برجام را پاره کردند ما آن را آتش می‌زنیم

0

به مناسبت ماه مبارک رمضان؛ سران قوا، مسئولان، کارگزاران و جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف کشوری و لشکری، ساعتی پیش از اذان مغرب امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، دیدار رمضانی مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی با رهبر انقلاب دقایقی پیش در حسینیه‌ی امام خمینی آغاز شد.

پس از تلاوت کلام‌الله مجید، حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهوری سخنرانی ایراد کرد و گزارشی از فعالیت‌های دولت ارائه کرد.

*** بخش‌هایی از بیانات مقام معظم رهبری:

برنامه‌ی امروز دشمن این است که توانمندی‌های جمهوری اسلامی را متوقف کند یا از بین ببرد یا اقلاً از رشد آنها جلوگیری کند؛ ما باید تا جایی که می‌توانیم توانمندی‌ها را افزایش دهیم.

بنده بارها تکرار کردم باید کشور قدرتمند بشود و توانمندی‌هایمان را افزایش بدهیم. اگر افزایش دادیم آن‌وقت می‌توانیم به مردم بگوییم مردم آسوده باشید.

موافقان و مخالفان برجام هر دو مبالغه می‌کنند.

نکاتی که می‌گویم مطلقاً مربوط به برادرانی که زحمت کشیده‌اند نیست بلکه به طرف مقابل است.

برجام یک خلل و فرجی دارد که موجب سوءاستفاده‌ی دشمن شده است.

ما برجام را نقض نمی‌کنیم لکن اگر طرف مقابل نقض کند که الان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا دارند تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم؛ اگر آنها برجام را پاره کردند ما آن را آتش می‌زنیم.

در برجام طرف مقابل وظیفه‌اش رفع تحریم‌ها بوده که برطرف نکرده است. مسئله‌ی بانک‌ها حل نشده است. مسئله‌ی بیمه‌ی نفتکش‌ها در سطح محدودی انجام می‌شود. پول‌های نفت و پول‌هایی که در دیگر کشورها داریم به ما داده نمی‌شود. آمریکایی‌ها بخش مهمی از تعهداتشان را انجام ندادند اما ما پیش‌پرداخت‌ها را انجام داده‌ایم و غنی‌سازی ۲۰ درصد و فردو و اراک را تعطیل کردیم.

این تصور غلطی است که با آمریکا می‌توانیم کنار بیاییم؛ این درست نیست؛ نمی‌توانیم بر توهم تکیه کنیم. بحث بر اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی‌شود. بعضی خیال می‌کنند که دشمنی‌ها به‌خاطر ستیزه‌گری ما با آمریکا است. جمهوری اسلامی با فرانسه چه کرده؟ چرا فرانسه در مذاکرات هسته‌ای نقش پلیس بد را اجرا کرد و چرا کشورهای هلند و کانادا دشمنی می‌کنند؟

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!