حیات دوباره انسان در عصر ظهور

0

شبستان: خداوند در آیه ۱۷ سوره حدید می فرماید: حیات دوباره زمین حتما واقع می شود، پس حیات دوباره انسان (با نابودی کفر و اجرای عدالت در دوران ظهور) قطعی است.

قرآن کریم چراغی نورانی است که با وجود گذشت ده ها قرن از نزول آن هنوز مسیر حق طلبان را در طول تاریخ روشن کرده و در آینده همچنین خواهد بود، در این کتاب آسمانی آینده ای روشن به بشریت نوید داده شده است که با سیطره دین حق و البته توسط امام حق(عج) و یاران صالحش بر تمام جهان محقق می شود.

در این سلسله مباحث مهمترین آیه های قرآنی که درباره معارف مهدویت است از سوره های قرآنی استخراج و به نکته های هر کدام پرداخته می شود. همچنین در کنار هر آیه یکی از روایات صادره از معصومین متناسب با آن آیه نیز مطرح می شود.

تفسیر این آیات از سوی پژوهشگران و محققان مرکز تخصصی مهدویت برای علاقه مندان تدوین شده است.

 

اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يُحْيِي الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآيَاتِ لَعَلَّكُمْ تَعْقِلُونَ ﴿۱۷﴾

بدانيد كه خدا زمين را پس از مرگش زنده مى‏گرداند به راستى آيات [خود] را براى شما روشن گردانيده‏ايم باشد كه بينديشيد (۱۷)

امام باقر (ع) درباره این آیه شریفه فرمود: خدای متعال زمین را به واسطه قائم زنده می کند پس از آنکه مرده باشد و مقصود از مردن آن، کفر اهل زمین است و کافر همان مرده است.

پیام ها

1- همان گونه که امکان حیات برای زمین مرده است برای انسان نیز امکان حیات است.

2- خداوند تصریح دارد حیات دوباره زمین حتما واقع می شود. پس حیات دوباره انسان (با نابودی کفر و اجرای عدالت در دوران ظهور) قطعی است.

3- همان طور که حیات مجدد زمین به آمادگی زمین و وجود شرایط بستگی دارد حیات دوباره انسان ها نیز به آمادگی مردم برای ظهور و حصول شرایط نیاز دارد.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!