تبیین ۵ شاخص انقلابی‌گری؛ رهبر انقلاب: مشکل دشمنان انقلابی‌گری امام(ره) است/ هر کسی به آمریکا اعتماد کند سیلی می‌خورد

0

«به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام دستگاه تبلیغاتی انگلیس علیه امام پاکیزه و مطهر ما سند منتشر می‌کنند، سند را از مدارک آمریکایی آوردند، آمریکایی که هواپیمای مسافربری ایران را با 300 مسافر سرنگون می‌کند، از جعل سند ابا دارد؟»
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی صبح امروز در حرم امام خمینی(ره) با سخنرانی مقام معظم رهبری برگزار شد.
 
 
قبل از سخنرانی رهبر معظم انقلاب حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان مقدس امام راحل در سخنرانی کوتاهی به ذکر فضائل امام راحل پرداخت و پس از وی یکی از مداحان اهل بیت در رسای پیر جماران به سوگواری پرداخت.
 
 
 
مهمترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در این مراسم بدین شرح است:
 
 
ـ یکی از عناوینی که درباره امام کمتر به کار رفته است عبارت است از یک عنوان جامع که «مومنِ متعبدِ انقلابی» است.
 
 
ـ مشکل دشمنان امام(ره) انقلابی‌گری ایشان است. فشارهایی که وارد می کنند به خاطر انقلابی‌گری است چون از انقلابی‌گری واهمه دارند. علت چیست که با انقلابی‌گری مخالفند چون کشور یکپارچه در اختیار آنها بود و علاوه بر آن الهام‌بخش دیگر کشورها هم شد.
 
 
ـ همه هدف‌های امام(ره) خلاصه می شود در حاکمیت دین خدا؛حاکمیت دین خدا به معنی ریشه کنی جهل است.هر جا انقلابی حرکت کردیم پیروز شدیم، هرجا غفلت کردیم عقب ماندیم. اگر راه را عوض کنید اسلام وانقلاب سیلی خواهد خورد/انقلاب سرمایه ممتاز و منحصر به فرد کشور ماست.
 
 
ـ امروز ملت ایرانی می‌تواند بدون اینکه هزینه زیادی متحمل بشود سرمایه زیادی را بدست آورد. اوضاع برای ملت ایران روشن‌تر و زمینه و راه هموارتر است.
 
 
ـ این اشتباه است که فکر کنیم انقلابی فقط آن کسانی هستند که در دوران امام یا مبارزات بودند،اگر این را معنای انقلابی بگیریم، انقلاب مال همین پیر و پاتال ها خواهد بود. جوانان انقلابی‌اند و می توانند انقلابی باشند، خیلی از این جوانانی که امام را حتی ندیده‌اند.
 
 
ـ این هم خطاست که بگوییم انقلابی یعنی طرف افراطی است، انقلابی‌گری به معنای افراطی‌گری نیست، این حرف دشمنان اسلام است و نباید در فرهنگ سیاسی ما جا باز کند. این هم خطاست که از همه انقلابی‌ها یه نوع درجه انقلابی‌گری انتظار داشته باشیم.
 
 
ـ من 5 شاخص را برای انقلابی‌گری ذکر می کنم: 1-پایبندی به مبانی و ارزش های انقلاب. 2-هدف گیری آرمان های انقلاب و همت گماشتن برای رسیدن به آن 3-پایبندی به استقلال کشور  4- حساسیت به کار و نقشه دشمن و عدم تبعیت از نقشه دشمن، این عدم تبعیت را قرآن”جهاد کبیر”نام نهاده است. شاخص پنجم تقوای دینی و سیاسی است. این شاخص‌ها قطعا اگر در کسی باشد انقلابی است.
 
 
ـ اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی است که دو شاخه دارد اسلام متحجر وسکولار. حمایت ازمحرومان و مظلومان درهر نقطه از عالم از ارزش های انقلاب است. اگرپایبندی به مسیر وجود داشت حرکت مستمر خواهد بود،نکته مقابل این عمل گرایی است، هر روز به یک سمت حرکت می کند
 
ـ این نیست که دشمن همیشه با تهدید حرف بزند بلکه گاهی نامه می نویسند و تملق می کند؛ اگر جمهوری اسلامی خام بشود یعنی نقشه آنها را کامل کرده است. هضم شدن در اقتصاد جهانی خسارت است/استقلال اقتصادی تنها با اقتصاد مقاومتی بدست می آید.
 
 
ـ اینکه معتقد باشیم که اقتصاد مقاومتی فراهم کردن سرمایه گذاری خارجی هاست این اشتباه است. بعضی می گویند دشمن نداریم،اینکه وجود دشمن را توهم توطئه می دانند به نظر ما این خودش توطئه است چون می خواهند حساسیت به دشمن را از بین ببرند.
 
ـ آمریکا 28 مرداد را راه انداخت، آمریکا درجنگ8ساله حداکثر کمک رابه دشمن ما کرد، آمریکاهواپیمای مسافربری مارا زد، سکوی نفتی مارامنفجر کرد، تحریم کرد،اینها دشمنی نیست/هر فرد و جریانی که به خاطر اسلام کار می کند اگر به امریکا اعتماد کرد سیلی خواهند خورد.
 
ـ ما دشمنان ریز و درشت زیادی داریم ولی عمده اش آمریکا و همین انگلیس خبیث هستند. انگلیسی که دستگاه تبلیغاتی اش ضد امام پاک ما سند رو می کند آنهم از اسناد آمریکایی، کسانی که از زدن هواپیمای مسافربری ابایی ندارند از جعل سند می گذرند.
 
ـ  هر فرد و جریانی اگر به آمریکا اعتماد کرد خطای بزرگی مرتکب شده و سیلی خواهد خورد، البته دشمن‌های کوچک و حقیر هم داریم. عمده دشمنی‌ها از سوی آمریکا و انگلیس خبیث است.
 
ـ  به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام دستگاه تبلیغاتی انگلیس علیه امام پاکیزه و مطهر ما سند منتشر می‌کنند، سند را از مدارک آمریکایی آوردند، آمریکایی که هواپیمای مسافربری ایران را با 300 مسافر سرنگون می‌کند، از جعل سند ابا دارد؟
 
ـ  تجربه‌ای در مذاکرات هسته‌ای پیدا کردیم که نباید فراموش کنیم. تجربه این است که ما اگر تنازل هم کنیم آمریکا دست از نقش مخربش بر نمی‌دارد.
 
ـ  ما با آمریکا مذاکره کردیم به یک نقاط مشترک و نتایجی رسیدند؛ آمریکا تعهداتی کرد. جمهوری اسلامی ایران تعهداتش را انجام داد. آن طرف بدقول، بدعهد و بدحساب  تا الان دبه کرده است.
 
ـ  اگر در هر قضیه‌ای به فرض که البته محال است، مذاکره و از اصول تنازل کنیم آمریکا نقش مخربش را تکرار خواهد کرد و دبه خواهد کرد و به تعهدش عمل نمی‌‌کند.
 
ـ  مراقب باشید که اتحاد دولت و ملت را بر هم نزنید و آن را حفظ کنید.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!