بررسی تطبیقی اشعار شیعیان عربستان و ایران درباره مهدویت در «اًلشَّمسُ المُضیئَة»

0
 كتاب بررسی تطبیقی اشعار شیعیان عربستان و ایران پس از انقلاب در خصوص حضرت مهدی(عج) با عنوان «اًلشَّمسُ المُضیئَة» منتشر شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مركز تخصصی مهدویت، احمد مسعودیان، مسئول انتشارات بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) با بیان اینكه زبان هنر به ویژه شعر، زبان انتقال فرهنگ و معنویت مناسب است، گفت: اندیشه‏های متعالی و حیات‏بخش مهدوی با زبان شعر فراگیرتر می شود.

 

وی نقش شاعران را در ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار ویژه خواند و تصریح کرد: از ظرفیت شعر در حوزه مهدویت، بیشتر از آنچه تاكنون استفاده شده باید بهره‏برداری كرد.

 

مسئول انتشارات بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) با اشاره به انتشار كتاب «اًلشَّمسُ المُضیئَة»، بیان کرد: این كتاب به بررسی تطبیقی اشعار شیعیان عربستان و ایران پس از انقلاب ایران كه در خصوص حضرت مهدی(عج) سروده شده است، می پردازد.

 

وی ابراز کرد: علی طاهری در این كتاب اشعار شاعران ایرانی همچون سلمان هراتی، نصرالله مردانی، قیصر امین پور، سید علی گرمارودی و علیرضا قزوه و شاعران شیعه عربستانی همچون محمد علی آل ناصر، عبدالكریم مبارك آل زرع، السید حسین كاظم الخلیفه، معتوق عبد الله معتوق و علی جعفر آل ابراهیم را بررسی و مورد تطبیق قرار داده است.

 

مسعودیان با اشاره به انتشار این كتاب به زبان عربی و به قیمت 8 هزار تومان گفت: علاقه مندان جهت تهیه این كتاب می توانند در قم به نشانی خیابان شهدا، كوچه آمار، بن بست شهید علیان، پلاك 26 و در تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان ایتالیا، پلاك 98 مراجعه كنند

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!