بایسته های زنان منتظر

0
شبستان: كتاب بایسته های زنان منتظر از سوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شد.
 

 

به گزارش  مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین ملایی، مدیر گروه اهلاق این مرکز اظهار كرد: مهدویت، از یك نگاه تنها به مجموعه محدودی از معارف مربوط به امام زمان(عج) می شود كه غالباً نیز در نزد مردم، تحت تأثیر جریان ظهور و علائم و نشانه های آن است.

 

وی افزود: اما با بررسی دقیق تر و جامع تر، مجموعه گزاره هایی كه در متون اسلامی درباره آن وجود دارد می توان نگاه وسیع تری را به مقوله مهدویت لحاظ نمود. از این منظر مهدویت، مجموعه معارف حول محور امام مهدی علیه السلام است كه با خود فرهنگ خاصی را نیز به همراه دارد.

 

سردبیر نشریه «امان» تصریح کرد: در نگاه دوم، همه موضوعات اسلامی و مسائل فردی و اجتماعی به حوزه مهدویت وارد می شوند با این فرق كه همه آنها تحت نظام خاصی كه محور آن حضرت مهدی(عج) است ساماندهی و اولویت بندی شده، و به همین جهت هم از نظر جایگاه و هم از نظر معرفی، بازتعریف خواهند شد. مضافاً بر آنكه هر یك از آنها از كاركردهای ویژه ای بهره مند می شوند كه در غیر نظام مهدوی چنین كاركردی یا مترتب نمی شود و یا اندك خواهد بود.

 

وی بیان كرد: ما معتقدیم كه نگاه كامل به مهدویت همین نگاه دوم است چرا كه در تفكر قرآنیِ شیعه، امامت كامل كننده دین و تمام كننده نعمت دین است.

 

استاد مركز تخصصی مهدویت تاکید کرد: بر همین اساس دوماهنامه «امان» وابسته به بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) و تحت اشراف حجت الاسلام و المسلمین قرائتی و برخی دیگر از فضلا و فعالان بنام فرهنگی كشور است، از سال 1385 اقدام به انتشار فرهنگ و معارف مهدوی در بین دوستداران و منتظران امام زمان(عج) در سطح كشور کرده است.

 

وی ادامه داد: از آنجا كه پس از گذشت بیش از یك دهه از فعالیت این نشریه و درج موضوعات متنوع در آن؛ از طرفی تمایل زیادی از خوانندگان و محققان معارف مهدوی درباره موضوعات خاص زیاد شده و از سویی دیگر تمام این نشریه در اختیار آنها قرار ندارد، دفتر نشریه اقدام به تدوین مجموعه ای از موضوعات مهدوی و پرطرفدار نشریه کرده و در اختیار مشتاقان به معارف مهدوی قرار داده است كه موضوع «بایسته های زنان منتظر» یكی از همین موضوعات است كه كتاب آن منتشر شده است.

 

بنابر این گزارش، كتاب «بایسته های زنان منتظر» از سوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و به قیمت 6 هزار تومان منتشر شده است.

 

گفتنی است، علاقه مندان جهت تهیه این كتاب می توانند در قم به نشانی خیابان شهدا، كوچه آمار، بن بست شهید علیان، پلاك 26 و در تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان ایتالیا پلاك 98 مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 02537841130 و 02188998600 تماس بگیرند.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!