“اشتراکات شیعه و اهل سنت در عقیده مهدویت” کتاب شد

0

کتاب “اشتراکات شیعه و اهل سنت در عقیده مهدویت” ازسوی مؤسسه فرهنگی هنری مشعر در 3 فصل شخصیت‌شناسی امام مهدی(عج)، قیام امام مهدی(عج) و حکومت امام مهدی(عج) منتشر شد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، کتاب “اشتراکات شیعه و اهل سنت در عقیده مهدویت” نوشته جواد جعفری از سوی مؤسسه فرهنگی هنری مشعر وابسته به حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و با همکاری گروه کلام و معارف پژوهشکده حج و زیارت راهی بازار نشر شد.

این کتاب شامل 3 فصل شخصیت‌شناسی امام مهدی(عج)، قیام امام مهدی(عج) و حکومت امام مهدی(عج) است که فصل نخست دربردارنده مطالبی همچون نام امام، نسب امام، اوصاف ظاهری امام، جانشینی امام و سیره امام می‌شود.

حتمی‌ بودن قیام، نزدیکی قیام، آخرالزمان‌ بودن قیام، دوران قبل از قیام، نشانه‌های قیام، یاران قیام، محل قیام و فرو آمدن حضرت عیسی(ع) هنگام قیام از موضوعات مطرح‌شده در فصل دوم این کتاب است.

حکومت امام مهدی(عج) عنوان سومین فصل کتاب اشتراکات شیعه و اهل سنت در عقیده مهدویت است که به بررسی و تبیین موضوعاتی از قبیل عدالت فراگیر، نعمت بی‌سابقه و طبیعت سرسبز پرداخته است.

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: عقیده مهدویت، از عقایدی است که تمام مسلمانان با داشتن اختلاف مذهبی، بر آن اتفاق‌نظر دارند؛ چرا که موعود کتاب آسمانی مسلمانان و بشارت پیامبر آخرالزمان حضرت محمد مصطفی(ص) است. مطرح کردن اندیشه مهدویت می‌تواند چشم‌انداز حرکت امت اسلامی را مشخص نماید،هر فرد، گروه، تشکل و جامعه‌ای می‌تواند در سایه توجه به مهدویت، وظیفه خود را بشناسد و براساس آن، عملکرد خود را بسنجد. می‌توان با نگاه به این وعده بزرگ الهی و نبوی، فصلی مشترک برای گفت‌وگوی بین مذاهب اسلامی ایجاد نمود و مسلمانان را بیشتر به هم نزدیک کرد؛ چراکه بسیاری از موضوعات مهدویت میان همه مذاهب اسلامی مشترک است.

نویسنده در بخش پایانی کتاب بعد از بیان مطالب موجود درباره اشتراکات شیعه و اهل سنت در عقیده مهدویت نتیجه‌گیری می‌کند: از مطالب این سه فصل به روشنی معلوم شد که احادیث فریقین در ارائه تصویر منجی آخرالزمان، شبیه یکدیگرند؛ به عبارت دیگر، احادیث شیعه و سنی در معرفی شخص امام موعود، بیان اوضاع زمان قیام و ارائه تصویر جهان در دوران حکومت ایشان، گویای حقیقتی واحد است.

شایان ذکر است،‌ “اشتراکات شیعه و اهل سنت در عقیده مهدویت” نوشته جواد جعفری ازسوی مؤسسه فرهنگی هنری مشعر و با همکاری گروه کلام و معارف پژوهشکده حج و زیارت با شمارگان 3 هزار نسخه در 96 صفحه و با قیمت 2300 تومان منتشر شد.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!