آثار و برکات وجود امام عصر(ع) در “وکیل وکیلان”

0

موضوع ‘وکیل وکیلان’ ویژگی‌ها و ضرورت وجود امام عصر(ع)، مشخصات عصر ظهور و برکات وجود حضرت است که با مروری تاریخی از زمان ازدواج امام عسکری(ع) به تبیین اوضاع سیاسی اجتماعی آن دوره می پردازد.

 

 

 

 موضوع اصلی کتاب “وکیل وکیلان” معرفی حضرت ولی عصر(عج)، ویژگی‌ها و ضرورت وجود ایشان، مشخصات عصر ظهور، آثار و برکات وجود منجی موعود است که با مروری تاریخی از زمان ازدواج امام حسن عسکری(ع) و مادر دوازدهمین پیشوای شیعیان به تبیین اوضاع سیاسی و اجتماعی حکومت‌های آن دوره و وظایف منتظران حقیقی رسیده است.
این اثر در 17 فصل مباحثی مانند وظایف منتظران یا تکالیف عباد در عصر غیبت، نقش ایرانیان در دوران ظهور، جمکران کعبه اهل ولایت، نگاهی کوتاه به عملکرد انجمنی به نام حجتیه، احساس فطری نجات‌بخشی و موعودباوری در ادیان و مکاتب و پرداخت صدقه به قصد نیابت و سلامتی امام زمان(عج) را بررسی می‌کند.
نویسنده کتاب “وکیل وکیلان؛ گوهر دوازدهم” معتقد است: با اعتقاد به این که وکیل حقیقی پرونده کربلا دوازدهمین امام است، کوشیدم این مدعا را با استناد به منابع تاریخی دین اسلام به اثبات برسانم.
تهرانی، نقطه قوت اثرش را فصل پانزدهم کتاب با موضوع «دفاع وکیل وکیلان از پرونده واقعه کربلا» می داند و می گوید: این بخش از رخداد تاریخی سخن می‌گوید که مطالعه آن تاثیر به‌سزایی در روحیه و زندگی مخاطبان خواهد گذاشت.
وی معتقد است واقعه کربلا حادثه‌ای است که پس از هزار و 400 سال به دلیل مظلومیت شهدای آن همچنان در همه آفاق منتظران مهدی موعود را به سوگ می‌نشاند و همه ساله با فرا رسیدن ماه محرم ضجه‌زنان در غم سالار شهیدان با ماتم می‌نشینند و چنان عزاداری می‌کنند که گویی این واقعه تازه به وقوع پیوسته است، واقعه‌ای که هیچکس نمی‌تواند آن را تقریر کند.
در بخشی از کتاب آمده است:
“مؤمنین پیرو آقا امام زمان(عج) هیچ وقت اختیار خود را به دست شیادان روزگار نخواهند داد، تا آنها ریسمانی به گردنشان انداخته تا بهر سو که خواهند بکشانند، نعوذبالله من فتنه الضالمین و ضلالة الضالّین.
اخوان مؤمنین بدانند که آخرالزمان و امتحان الهی در حق عباد، بقسمی خواهد شد که از هر صد نفر یک نفر مؤمن از میان آنها بیرون نخواهد آمد، و حضرت علی(ع) خبر داده که آن نور الهی ظاهر نخواهد شد، حتی “یَتَغر بل الناس” یعنی تا خلق غربال کرده شوند، و امتحان کرده شوند، به صورتی که حفظ ایمان در آخرالزمان مشکل‌تر خواهد بود از نگاهداشت آتش در کف دست و … .”
شایان ذکر است، “وکیل وکیلان؛ گوهر دوازدهم”‌ نوشته اکبر شفقی تهرانی در 288 صفحه رقعی جلد شومیز هفت هزار تومان و جلد سلفون 9 هزار تومان ازسوی انتشارات بوستان روانه بازار نشر شد.

 

شبستان

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!