ترامپ: نظام انتخاباتی آمریکا فاسد است/ اجازه سرقت در انتخابات را نمی‌دهیم/ رای‌های پُستی به نفع دموکرات‌ها است

0
ترامپ: نظام انتخاباتی آمریکا فاسد است/ اجازه سرقت در انتخابات را نمی‌دهیم/ رای‌های پُستی به نفع دموکرات‌ها است
ترامپ: نظام انتخاباتی آمریکا فاسد است/ اجازه سرقت در انتخابات را نمی‌دهیم/ رای‌های پُستی به نفع دموکرات‌ها است

رئیس جمهور آمریکا گفت که نظام انتخاباتی این کشور فاسد است و رای‌گیری پُستی، این نظام را نابود کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز (جمعه) به وقت تهران در سخنانی با ادعای بروز تخلف و تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که نظام انتخاباتی این کشور فاسد است و رای‌گیری پُستی، این نظام را نابود کرده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: ما داشتیم در ایالت‌ها با اختلاف خوبی برنده می‌شدیم اما ناگهان برتری ما از دست رفت. اگر رای‌های قانونی شمرده شوند، ما به راحتی پیروز می‎شویم.

نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: ما در ایالت کارولینای شمالی به شکل گسترده‌ای در حال پیروزی بودیم که ناگهان همه چیز تغییر کرد.در جورجیا هم با فاصله زیاد نزدیک به 300 هزار رای جلو بودم اما آن هم کاهش یافته است.

ترامپ تصریح کرد: چهار میلیون رای دیگر به حزب جمهوری‌خواه اضافه کرده‌ایم که این رقم بزرگی در تاریخ این حزب به شمار می‎رود.

رئیس جمهور آمریکا گفت: دموکرات‌ها دوست ندارند کسی آنها را هنگام شمارش آرا ببنید که دلیل آن هم کاملا واضح است.

ترامپ عنوان کرد: بحث این نیست که جمهوری‌خواهان برنده شود یا یا دموکرات‌ها؛ بلکه مهم این است که نباید چنین اتفاقات فاجعه باری در ایالات متحده رخ دهد.

وی ادامه داد: نظرسنجی‎ها کاذب و جعلی با هدف منصرف کردن طرفداران ما از رفتن به پای صندوق رای طراحی شده است.

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: دموکرات‌ها هرگز باور نداشتند که با صداقت می‌توانند پیروز شوند و دقیقا  به همین دلیل بود که رأی‌گیری پستی برگزار و تقلب را شروع کردند، ده‌ها میلیون رای پستی بدون هیچ گونه نظارتی سرازیر شد.

دونالد ترامپ , کشور آمریکا , انتخابات 2020 آمریکا ,

ترامپ گفت: در پنسیلوانیا با فاصله زیادی از بایدن برنده شده‌ام، اما این فاصله بعدا کاهش یافت و در حال حاضر برگه های رای جدیدی رو شده است و اجازه نظارت و بررسی هم به ما نمی‌دهند.

وی ادامه داد:دموکرات‌ها مانع ورود ناظران انتخاباتی ما به مراکز شمارش آرا می‌شوند؛ به دلیل اینکه می‌خواهند آرای ما را بدزدند، ولی ما اجازه نخواهیم داد.

ترامپ اضافه کرد: چیزهای وحشتناک می‌شنویم. ما نمی‌تونیم اجازه بدهیم که انتخابات به این شکل به سرقت برود، نمی‌توانیم اجازه بدهیم برای کشورمان چنین اتفاقی بی‌افتد، احتمالا یک روند قانونی طی شود و نهایتا قضات باید حکم بدهند.

وی اظهار داشت که شمارش چندین ایالت آوردگاه شمارش آرا تا ساعت‌ها شروع نشد تا دیرتر نشان دهند و رای‌‌هایی که بعدا رسیدند به اسم بایدن بود.

دونالد ترامپ گفت: اکنون آرا در پنسیلوانیا بدون اینکه زمان رای و مُهر داشته باشد، دارند خوانده می‌شود، در میشیگان آرا را کپی می‌کردند و کارکنان انتخاباتی در مقابل اعتراض ناظران گفتند، اینطور نیست و آنها را خارج کردند.

نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزود: ما در ایالت کارولینای شمالی به شکل گسترده‌ای در حال پیروزی بودیم که ناگهان همه چیز تغییر کرد.

ترامپ مدعی شد که ایالت فلادلفیا جزو ایالت‌هایی است که تقلب زیاد و فساد انتخاباتی گسترده‌ای در آن صورت گرفته است. این اولین بار در تاریخ آمریکا است که با چنین تخلف گسترده‌ای مواجه است.

شبکه الجزیره گزارش داد که سه شبکه‌ خبری «سی‌بی‌اس»، «ای‌بی‌سی» و «ان‌بی‌سی» سخنرانی ترامپ درباره تقلب و تخلف در انتخابات آمریکا را به طور کامل قطع کردند.

Loading

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!